Ana sayfa Genel Konular Haberler Bitcoin Yükselişine Devam Ediyor

Bitcoin Yükselişine Devam Ediyor

295
0
PAYLAŞ

Son yıllara kadar ülkeler ve banka gibi kuruşlar tarafından tanınmayan, sadece özel platformlarda ve alışveriş sitelerinde geçerli bir sanal para birimi olan , günümüzde oldukça popüler bir hale geldi.

Özellikle son 2 yıl içerisinde ’in değerinde yaşanan artış, insanları bir tarafa bıraktığımızda banka gibi finansal kuruluşların dahi ilgisini çekmeyi başardı.

5 Ocak tarihinde Bitcoin’in değeri neden bu kadar hızlı artıyor? sorusunu cevaplamak için hazırladığımız makaleyi sizlerle paylaştığımızda 1 BTC, yaklaşık olarak 4000 TL değerindeydi.

tüm zamanların en yükseğine ulaştı!

Dün yeni bir rekora imza atarak değeri 1400 dolar seviyesini geçen Bitcoin, bu haberimi hazırladığımız 3 Mayıs 2017 günü sabah saatlerinde, 5200 TL seviyesinden işlem görüyor.

Yani, değeri 4 aylık bir süre içerisinde değeri 1200 TL artan Bitcoin, kısa süreli düşüş sonrasında yaşadığı sıçrama ile tüm beklentileri alt üst etti.

17-02/24/btc-fiyat-kaynak-btcturk.jpg

Uzmanlar, Bitcoin’in değerinde bu denli bir yükseliş yaşanmasında, insanlara sunduğu serbestliğin ana nedenlerin başında geldiği konusunda halen hem fikirler.

Çin’den Hindistan’a kadar dünyanın bir çok ülkesinde uygulanmakta olan ekonomik kısıtlamaların sermaye sahiplerini tegirdin etttiğini ifade eden uzmanlar, bu nedenle herhangi bir hükümet tarafından denetlenemeyen Bitcoin’in insanlar tarafından daha cazip hale geldiğini belirtiyorlar.

Kaynak: Shiftdelete

BİR CEVAP BIRAK