Ana sayfa Genel Konular Webmaster Cpanel Full Yedek (Full Backup) Nasıl Alınır

Cpanel Full Yedek (Full Backup) Nasıl Alınır

342
0
PAYLAŞ

WordPress’in her geçen gün yaygınlaşması ile herkesin birden fazla sitesi oldu neredeyse. Her konsepte uyan yapısı ile her türlü site için wordress kullanılabiliyor. Konumuz wordpress değil tabiki.

Cpanel ile tüm sitelerinin yedekleri aynı anda nasıl alınır bunu anlatacağız.

Site sahiplerinin genel sorunudur site yedekleri. Eğer birden fazla siteniz varsa dosyaları tek tek yedeklemek tam bir işkenceye dönüyor. Cpanel üzerinde komple yedek alma modülü çoğu zaman gözümüze batsa da bir çok kullanıcı manuel olarak yedek almayı tercih etmektedir. Bunun sebebi yedek almayı bilmiyor olmaları olsa gerek. Bu sonuçdan yola çıkarak cpanel üzerinde full backup yani tam yedek almayı göstereceğim bugün sizlere. Bu sayede dosyaları manuel olarak indirip + bide veritabanı indirmek zorunda kalmayacaksınız. Bir kaç adımda komple sitenizin yedeği sizin olacak. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

Adım 1: Backup Wizard yani yedek oluştur diyoruz.

backup

Adım 2: Backup yani yedek butonuna tıklıyoruz.

backup1

Adım 3: Full Backup yani tam yedek butonuna tıklıyoruz.

backup2

Adım 4: Yedeğimizin nereye kaydolacağını seçip yedek oluştur butonuna tıklıyoruz.

 backup3

Evet Arkadaşlar,Gördüğünüz gibi sadece dört aşamada tam yedeğimizi oluşturduk. Son kısımda yazmış olduğumuz mail adresine yedeğimiz oluşturulduğu zaman mail gelecektir. Mail gelince yedeğinizi oluşturduğunuz yerden alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK