Ana sayfa Elektronik Cep Telefonu Google Pixel XL 2 Özellikleri Belli Oldu

Google Pixel XL 2 Özellikleri Belli Oldu

140
0
PAYLAŞ

Telefon sektöründe özellikle Android’i aldıktan sonra adını çok sık duymaya başladığımız Google Nexus telefonları yerini google pixel’e bırakmaya başladı. çıkış tarihi yaklaştıkça detayları da sızdırılmaya devam ediyor.

Google’ın yeni amiral gemisi Pixel XL 2 ile iligli bilgiler gelmeye devam ediyor. İki önce ortaya çıkan 18: 9 en boy oranı ve OLED ekranlı tasarımın ardından bugün de özellikleri ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Android Police sitesinin sızdırdığı Google Pixel 2 görseli sayesinde yeni cihazın 18: 9 en boy oranı ve yepyeni bir kamera alıcısı ile geleceğini görmüştük. Android Police, Pixel XL 2’nin sıkıştırılabilir bir çerçeveye sahip olacağını iddia etmişti. XDA Developers‘ın elde ettiği bilgilere göre bu iddia doğru ve bu özellik Pixel 2 ile gelecek tek yazılımsal yenilik değil.

XDA-Developers’a göre sıkıştırılabilme özelliği ekranın açık ya da kapalıolmasına bakılmaksızın çalışacak ve cihazınızı uyandırmanıza gerek kalmadan Google Asistan’ı çalıştırmanıza izin verecek. Sıkıştırma şiddetine göre telefon farklı işlevleri yerine getirecek.

Pixel XL 2 ile geleceği düşünülen bir diğer özellik de Ekran Daima Açık Modu . Geçtiğimiz hafta Google’ın Android O’da bu özelliği Pixel cihazlarına getirmek için çalıştığını belirtmiştik. Bu özellik muhtemelen OLED ekranlı Pixel XL 2’nin en önemli özelliklerinden biri olacak.

XDA-Developers, geçmişte Nexus telefon kullanmış kişilere tanıdık geleceksRGB modunun Geliştirici Seçenekleri yerine normal ekran ayarları altındaolacağını iddia ediyor. Google ayrıca kullanıcılara “Canlı Renkler” adında mod daha sunacak.

’nin 5.99 inç 2.880×1.440 18: 9 OLED ekranSnapdragon 835 yonga seti ve iki renkli cam ve metal arka tasarımla birlikte gelmesi bekleniyor. Ancak Pixel XL 2’de parmak izi sensörü arkada cam bölüm yerine metal kısımda yer alacak.

BİR CEVAP BIRAK