Ana sayfa internet Bilgileri Web Araçları Google SSL Uyarısı ve Siteler için Ücretsiz SSL Alma

Google SSL Uyarısı ve Siteler için Ücretsiz SSL Alma

468
0
PAYLAŞ

Bugün itibariyle google tüm webmasterlara bir yazı göndererek kullanıcı girişi yapılan, şifre kaydeden siteler için sertifikası almaları gerektiğini aksi durumda Chrome tarayıcıda güvensiz site olarak uyarı vereceğini belirtti. Gelen yazı aşağıdaki gibi.

Şifrelerin Güvenli Olmayan Bir Şekilde Toplanması Chrome 56’da http://www.site.com/ web sitesi için uyarıları tetikleyecektir

Alıcı: http://www.site.com/ web sitesinin sahibi

Ocak 2017’den itibaren Chrome (sürüm 56 ve sonrası), şifrelerin veya kredi kartı ayrıntılarının toplandığı sayfaları, HTTPS üzerinden sunulmadığı takdirde Güvenli Değil” olarak işaretleyecektir.

Aşağıdaki URL’ler, yeni Chrome uyarısını tetikleyecek şifrelere veya kredi kartı ayrıntılarına yönelik giriş alanları içermektedir. Bu uyarıların görüneceği yerleri anlamak için, verilen örnekleri inceleyin. Bu şekilde, kullanıcı verilerinin korunmasına yardımcı olmak için gereken işlemleri yapabilirsiniz. Örnek URL listesi tam kapsamlı değildir.

http://www.site.com/kategori/hamil…isi-198.html/9

Yeni uyarı, şifrelenmemiş HTTP protokolü üzerinden sunulan tüm sayfaların “Güvenli Değil” olarak işaretlenmesinin amaçlandığı uzun vadeli bir planın ilk aşamasıdır.

Bu sorunu düzeltmek için:

Hassas bilgileri toplamak için HTTPS sayfalarını kullanın
Sitenizi ziyaret eden Chrome kullanıcılarına “Güvenli Değil” bildiriminin gösterilmesini önlemek için şifre ve kredi kartı bilgilerinin toplandığı giriş alanlarını HTTPS protokolü kullanılarak sunulan sayfalara taşıyın.
Web Fundamentals (Web’in Temelleri) makalesini okuyun
Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

• “Moving Towards a More Secure Web” (Daha Güvenli Bir Web’e Doğru Gidiş) başlıklı blog yayınında bu değişiklik hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
• HTTPS ile sitenizin güvenliğini nasıl sağlayacağınızı öğrenin.
• Daha fazla yardım için forumumuzda sorular sorun ([WNC-10026400] mesaj türünü belirtin).

Ticari kullanım için sertifikası almanızı önermiyoruz. Blog veya küçük projelerdeki siteleriniz için sertifikası alabilirsiniz.

https://letsencrypt.org/ , https://www.startssl.com/ gibi siteler 1 yıllık ücretsiz  veriyor. Bu siteleri deneyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK