Ana sayfa Genel Konular 12 Eylül 2010 Referandum Maddeleri

12 Eylül 2010 Referandum Maddeleri

670
0

12 Eylül’de ki Anayasa maddeleri değişiklik referandumunu neredeyse duymayanımız kalmadı. 12 Eylül’de değiştirilmesi düşünülen anayasa maddeleri halk tarafından oylanacak ve halkın isteğine göre bu maddeler değişecek yada reddedilecek.

Neredeyse her akşam referandum ile ilgili bir haberi izliyoruz yada okuyoruz. Evet bu anayasa değişikliğiniz biz (halk) oylayacağız. Kimimiz evet diyecek kimimiz hayır. Peki neye Evet, neye Hayır diyeceğimizi biliyor muyuz?

İnternet sitelerinde bile değişiklik yapılması düşünülen maddelelerin çok az bir kısmı bulunuyor. Ayrıca maddenin tamamı değişmediği için bu kısa bilgiler bizleri yanıltabiliyor. Bu nedenle anayasa değişiklik paketi karşılaştırmalı olarak hazırlanmış.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Eski Anayasa metni ve değiştirildikten sonra olacak olan yeni anayasa metni yan yana yer alıyor ve karşılaştırılmalı olarak daha kolay anlamamıza olanak sağlıyor.

Buradan Evet yada Hayır oyu verin demiyoruz. Sadece tüm maddeleri okuyup, bu değişikliğin halkımızın geleceğini iyi yönde etkileyeceğini düşünüyorsanız EVET, kötü yönde etkileyeceğini düşünüyorsanız HAYIR oyu vermenizi istiyoruz. Unutmayın ki vereceğiniz oy tüm halkımız içindir.

Anayasa Değişikliği Karşılaştırmalı Tabloyu indirmek için tıklayınız.

(Dosyayı okuyabilmek için bilgisayarınızda Adobe Acrobat Reader programı yüklü olmalıdır. )

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − fifteen =