Ana sayfa Programlar 2010 Yılının En İyi Programları

2010 Yılının En İyi Programları

457
0

Programlar bilgisayarın vazgeçilmez yazılımlarıdır. Programlar olmadan, yalın bir bilgisayar hiç bir işe yaramaz diyebiliriz. ( Ev kullanıcıları için ) En basitinden örnek verirsek msn, internet tarayıcıları, winamp gibi uygulamaların hepsi birer programdır. ( “Hadi canım” dediğinizi duyar gibiyim :) )

2010 yılında yapılan, güncellenen en iyi programları sizler için araştırdık ve bu yazımızda birleştirdik. Programların açıklamalarının altındaki linkten programları ücretsiz olarak indirebilirisniz.

İşte o programlar:

Windows Live Messenger 2010 Beta

Bu yaz kesinlikle denemeniz gereken yazılımların başında Windows Live Messenger 2010 Beta geliyor. Çünkü WLM 2010 Beta teknik açıdan daha güçlü, daha iyi ve hepsinden önemlisi daha sosyal. Ve artık sosyal ağlar için merkezi bir nokta görevini üstleniyor. Diğer yandan ICQ ve Trillian gibi rakiplerinde bu tarz sosyal özellikler bulunmuyor.

Download: Windows Live Messenger 2010 Beta

Final Fantasy XIV Benchmark

Bu ücretsiz Benchmark aracı ile bilgisayarınızın bu yazın gözde MMORPG oyunlarından biri olan “Final Fantasy XIV” için uygun olup olmadığını görmeniz mümkün.

Download: Final Fantasy XIV Benchmark

Nepflex Screen Recorder

Öğretici videolar hazırlamak için en iyi yöntem masaüstü videolarıdır. Böylece izleyici her adımı kolayca anlayabilir. Fakat bu tür videoları hazırlamak pek kolay bir iş değil. Ta ki şu ana kadar. Ücretsiz “Nepflex Screen Recorder” ile tek yapmanız gereken kayıt öncesinde görüntü kalitesini ve videonun kaydedileceği alanı belirtmek. Gerisini ise ona bırakın.

Download: Nepflex Screen Recorder

Nitro PDF Reader

PDF formatının kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Şayet pahalı bir yazılım satın almak veya Adobe Reader’in karmaşık yapısıyla uğraşmak istemiyorsanız Nitro PDF Reader’e daha yakından bakmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle birçok PDF okuyucunun aksine Nitro PDF Reader ile PDF dosyalarınızı düzenleyebiliyorsunuz.

Download: Nitro PDF Reader

RecycleBinEx

RecycleBinEx Windows’taki geri dönüşüm kutusunun kapsamını biraz daha genişleten bir araç. Özellikle kazara sildiğiniz dosyaları kolayca bulabiliyorsunuz. Ayrıca program bilgisayarınızdaki tüm geri dönüşüm kutularını gösterebiliyor. Dilerseniz her sistem başlangıcında da geri dönüşüm kutusunun otomatik olarak boşaltılmasını RecycleBinEx yardımıyla ayarlayabiliyorsunuz.

Download: RecycleBinEx

Dream Desktop Agent

Duvar kağıdınızdan sıkıldınız fakat değiştirmek için zamanınız mı yok? O halde bu işi basit bir hale getirebilirsiniz. Dream Desktop Agent bu işi sizin için otomatik olarak yapabiliyor. Ücretsiz program etkileyici ve pratik bir arayüzle birlikte geliyor ve birçok farklı türden oluşan 5000 civarında duvar kağıdıyla masaüstünüzü şenlendiriyor.

Download: Dream Desktop Agent

Maru

Sıcak yaz günlerinde aniden yağmurun yağması ve bunun sonucunda eve kapanmak zorunda olmak moralinizi bozmasın. Çünkü ücretsiz Maru ile oldukça eğlenceli şekilde zaman geçirebilirsiniz. Maru, düşük grafik gereksinimi ve üst seviye eğlence sözü veren bir macera oyunu. Maru’nun görevi ise küçük bir insancığı bir gezegenden diğerine götürmek. Tabi tehlikelere rastlamadan!

Download: Maru

Microsoft Office 2010 Demo

2010 yazı Microsoft için çok şey ifade ediyor. Çünkü bir yandan Windows 7’nin ilk Servis Pack’ini beklerken diğer yandan da yeni Office sürümü tamamlanmak üzere. Daha önce incelemesini de yaptığımız Office 2010’u mutlaka denemelisiniz.

Download: Microsoft Office 2010 Demo

Firefox 4.0 Beta

Yazın gelmesiyle birlikte Firefox, kullanıcılara 4. versiyon hakkında ilk ipuçlarını verdi. Şimdiden Firefox’u indirebilir, yeni Firefox sürümünün nasıl olacağını görebilirsiniz. Ayrıca 4. versiyon sadece yeni bir görünüm değil, aynı zamanda daha fazla hız da vaat ediyor.

Download: Firefox 4.0 Beta

MessengerDiscovery

Şayet “Windows Live Messenger 2009” kullanıyor ve anlık mesajdan çok daha fazlasını istiyorsanız Messenger Discovery tam size göre bir program. Birçok ek özelliğin yanı sıra Messenger Discovery yardımıyla Messenger üzerinden artık popüler sosyal ağlardaki arkadaşlarınızla da konuşabilirsiniz.

Download: MessengerDiscovery

Kaynak: Chip.com.tr

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen − four =