Ana sayfa Genel Konular 2010’da En Çok Tercih Edilen Meslekler

2010’da En Çok Tercih Edilen Meslekler

967
0

Her zaman in doktorluk, avukatlık, mühendislik olduğu düşünülür. Bir bakıma bu düşünce doğrudur. Çalışma şartları ve çalışma koşulları bakımından diğer mesleklere göre oldukça rahat ve hayalleri süsleyen mesleklerdir. Peki günümüz şartlarında durum böylemi?

Son yıllarda internetin gelişmesiyle iş alanında yeni gelişmeler meydana geldi. Artık iş başvuruları sadee internetten yapılıyor. (Büyük işletmelerde) İş arayanlarda ilk olarak internete bakıyor. Herkes ortak siteleri kullanınca istatistik tutmak kolay oluyor.

İş ve aday arayışına dair güncel bilgiler veren “Yenibiriş İstihdam Raporu”na göre 2010’un ikinci üç aylık döneminde hangi meslek grubu en çok tercih edilen olduğu açıklandı. Beklenilenin aksine doktorluk, avukatlık ve mühendislik gibi meslekler listeye giremedi.

2010 yılının ikinci üç ayına dair sonuçları veren son rapora göre iş dünyası en çok “satış temsilcisi” aradı. Geçen yılın aynı döneminde en fazla rağbet gören de aynı pozisyon olmuştu.

Geçen yılın aynı dönemindeki sıralamada daha gerilerde olan muhasebe elemanı ise bu yılın ikinci çeyreğinde üçüncü sıraya yükseldi. Önceki sıralamaya giremeyen yönetici asistanı ilanlarında da bu yıl artış görülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × four =