Ana sayfa Genel Konular Eğlence 360 Derece Dönebilen 3 Boyutlu Panoramik Video

360 Derece Dönebilen 3 Boyutlu Panoramik Video

744
6

Panoramik fotoğrafları daha önce görmüşsünüzdür. Mouse ile hareket ederek etrafınızda 360 derece dönebilir ve çevreyi ayrıntılarıyla izleyebilirsiniz. Bu panoramik fotoğraflar bir çok kişinin ilgisini çekmiş ve amatörde olsa bu türde fotoğraflar çekmeye başlamışlardır.

Peki gördünüz mü? Bu yazımızda özel olarak hazırlanmış panoramik videoyu sizlerle paylaşıyoruz. Videoyu kullanmak oldukça basit. Vidoe üzerindeki sarı tuşa tıklayın ve videonun açılmasını bekleyin. Video açıldığında mouse ile video’ya tıklayarak mouse’yi hareket ettirin. Mouse’yi hareket ettirdiğinizde videonun 360 derece döndüğünü göreceksiniz. Yazılı olarak pek anlatamasak ta videoyu izlediğinizde daha net anlayacaksınız.

2. video

6 YORUMLAR

 1. harika birşey biraz araştırdım. türkiyede bir firma yapıyor bu işi adresi http://www.geo-360.com. Siteye girince panoramik bir video çıkıyor. istedğin yere çevirebiliyosun.. çok zevkli eğlenceli bişey:)
  Kullanım alanları da çok geniş olmalı

 2. Evet harika bir olay tanıtım da reklam da devrim olur. Birtürk firma da bu işi yapıyor ve bir galeri hazırlamış harika görünüyor.Kendi çekimleride var. Özellikle ilk video daki reklam olayı çok orjinal bir fikir.
  Ana menünün yüklenmesi bağlantı hızınıza göre 15 saniye kadar sürebiliyor. Emeği geçenleri tebrik ederim. Linki:

  http://www.geo-360.com/galeri/Galeri.html

 3. Gerçekten enteresan bir teknoloji. Geçen Cebit fuarında bu teknolojiyi ve kamerayı yakından tanıma imkanımız oldu. Poi Media diye bir firma bu konuda çözümler sunuyor. Web adresi http://www.poi.com.tr

 4. Bu teknolojiyi Türkiye’ye ilk olarak Başarsoft tarafından getirildi. Ancak şu ana kadar en fazla çekim Ankageo firması tarafından yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul İlçe Belediyeleri (Fatih, Eyüp, Üsküdar, Beylikdüzü, Güngören), Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, Malatya Belediyesine çekimler yapmıştır. 360 Derece Video işi diğer firmalardaki gibi ölçeksiz olduğu gibi yanlızca ankageo tarafından ölçekli olarakda yapılabilmektedir. http://www.ankageo.com

 5. arkadaşlar geçenlerde İstanbulda Opel Combo marka bir araç gördüm. Aracın üzerinde birsürü cihaz vardı. Etrafında en az 50 kişi falan toplanmıştı. Burada bahsedilenlerden daha profesyonel bir cihaz olduğundan eminim. Galiba 360 derece video çekiyordu. Bilgisi olan varmı?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − 12 =