Ana sayfa Elektronik Cep Telefonu 3G Hizmetleri ve Kayıt Olma

3G Hizmetleri ve Kayıt Olma

542
1

projesi sonunda hayata geçirildi. şu ana kadar çok konuşuldu, tartışıldı. Büyük telefon operatörleri yi sanki bekliyormuş gibi hemen geçiş yaptılar ve hizmetlerini hemen yayınladılar. Bizde Turkcell, Avea ve Vodafone operatörlerinin hizmetlerini sizlere tanıtmaya karar verdik.

Avea hizmetleri

Seç izle
: Dizi, film ve klipleri izleme ve indirme imkanı sunuyor. Ücretsiz ve limitsiz.

Mobil Vizyon: Cepten televizyon izleme imkanı sunuyor. GUNLUK yazıp 9688’e SMS atarak 5 TL veya 35 kontöre günlük abone olabilirsiniz. hızında 8, GPRS/EDGE hızında 24 saat izleyebilirsiniz. Süre aşılınca KB başına kontörlüde 0.00146 TL, faturalıda 0.0017 TL ücretlendirilirsiniz.

AveaMüzik: Ücretsiz müzik indirme ve dinleme hizmeti.

VideoPortal: Uzaktan kamera, video yükleme, masal, ünlülerle sohbet gibi seçenekler sunan video paylaşım hizmeti. 9080 numarasını arayarak görüntülü menü üzerinden erişebilirsiniz. 3G abonesi olmanız gerekir. Dakikası 10 kuruş /1 kontördür. Ücretsiz görüntü dakikaları bu servise dahil değildir.

Avea’nın sunduğu hizmetlerle ilgili paylaştığı bilgiler bu kadar ancak daha fazlası ortaya çıkarsa sizinle paylaşacağız. Bu arada bu servis listelemelerinin bir inceleme olmadığını, servis sağlayıcıların kendi sundukları bilgilerden sizlere yardım amaçlı derlendiğini de hatırlatalım.

Vodafone hizmetleri:
Vodafone 3G internet bağlantısıyla birlikte kullanıma açtığı servisleri diğer servis sağlayıcılardan hem daha zengin tutmuş, hem de daha detaylı bilgi vermiş. En azından listelerken ilk gözlemimiz bu yönde oldu. İşte Vodafone’dan öğrendiğimiz Vodafone hizmetleri:

Mobil TV:Vodafone Mobil TV servisine ilk kez abone olduğunuz takdirde, Mobil TV paket abonelikleri ilk 1 ay ÜCRETSİZDİR. Bununla birlikte, Mobil TV servisindeki diğer kanalları da 1 ay boyunca ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Mobil TV Paketleri ve Ücretlendirilmesi aşağıdaki gibidir:
– Standart Paket : 5 TL / ay
– Spor ve Eğlence Paketi: 5 TL / ay
– Süper Paket: 7.5 TL / ay

Mobil TV abonelikleri aylık sabit ücret karşılığında olmakla beraber, bu sabit ücretler dışında hiçbir ekstra ücret talep edilmemektedir. Mobil TV servisine abone olduğunuz takdirde, Mobil TV servisi için kullanılan datadan ücretlendirilmezsiniz. Tüm vergiler dahildir ve 1 TL = 8 Kontördür.

Mobil TV servisini Vodafone live! üzerinden Mobil TV servisini kullanabilir ve üye olduğunuz paketin içeriğine göre, istediğiniz kanalları izleyebilirsiniz.

Mobil TV Servisini daha kolay kullanmak için aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz:

“Abonelik” için:
MTV AC yaz 3636’ya gönder

Belirli bir Pakete abonelik için (standart paket, spor paketi, süper paket)
MTV STANDART AC
MTV SPOREGLENCE AC
MTV SUPER AC
Yaz 3636’ya gönder

Telefonunuzun Mobil TV’yi destekleyip desteklemediğini görmek için
MTV DESTEK yaz 3636’ya gönder

Paket üyeliklerinizi görmek için
MTV SORGU yaz 3636’ya gönder

Aboneliğinizi yaptıktan sonra başka bir Mobil TV paketi eklemek için
MTV PAKETADI EKLE yaz 3636’ya gönder

Belirli bir paketi kapamak için
MTV PAKETADI KAPAT yaz 3636’ya gönder

Vodafone’da Webşın isimli mini bir Opera internet tarayıcısı da indirip kullanmak mümkün. Bu tarayıcı aktardığı verileri %90’a kadar sıkıştırabiliyor. Bu sayede Vodafone Live! Portalına da bağlanılabiliyor. Vodafone Line! Ayarlarını SMS ile otomatik almak için live yazıp 7048’e yollayabilirsiniz. Opera yazıp 7048’e yollarsanız da Opera Mini’yi indirmiş olursunuz.

Vodafone Anasayfam adı altında kendi kişisel internet sayfanızı yaratabileceğiniz bir hizmet de sunuyor. Ancak henüz Beta aşamasında. Portal.beta.vodafone adresinden ulaşabilirsiniz.

Vodafone Messenger hizmetiyle cep telefonunuz üzerinden Windows Live Messenger ve Yahoo Messenger kullanabilirsiniz. http://www.vodafone.com.tr/Internet/messenger.php adresinden üç adımda indirip üye olabilirsiniz. 1 SMS karşılığında 7048’e MSN ya da YAHOO yazıp göndererek de Vodafone Messenger linkinin ve Vodafone live! ayarlarının cebinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Kullandığınız veri aktarımı için ücret ödemezsiniz.

Vodafone Chat hizmeti numaranız görünmeden takma isimle chat yapabileceğiniz bir servistir. 5454 üzerinden kayıt olunuz. Kayıtlı olmayan bir kullanıcı 2 şekilde kayıt olabilir. Birincisi aşağıda belirtilen temel bilgileri SMS ile 5454 servis numarasına gönderir. İkincisi ise mevcut Vodafone Chat servisi komutlarından birini 5454 servis numarasına gönderirse otomatik kayıt alınır. Bu durumda kullanıcı Vodafone servisinden haberdar ve duyduğu bir servisi kullanmak amacıyla 5454 servis numarasına SMS atmıştır. Servislerin kullanımı için gerekli olan kayıt işlemini kullanıcı adına yapılır ve kullanıcı KONUK olarak chat servisine kaydedilir. Chat servisi abonelikli bir servis olmadığı için bu aşamada veya sonrasında kullanım dışı bir ücret alınmaz. KONUK daha sonra TANIT komutu ile kendini sisteme tanıtır. İsterse yeni bir rumuz alır istemezse KNK rumuzu ile kullanıma devam eder. Diğer aşağıda belirtilen temel bilgilerini 5454 servis numarası üzerinden TANIT komutu ile yapar.

Turkcell Hizmetleri:

Turkcell 3G İnternet:
sayesinde, sadece evde/işte değil her yerde her zaman Turkcell 3G hızında internete ulaşmayı sağlıyor.

Nasıl alınır, kullanılır?
Turkcell İletişim Merkezlerinden satın alacağınız VINN 3G Modem/ Netbook/ Notebook/MultiModem ile 3G İnternet hattı aboneliği yaptıktan sonra 3G İnternet paketi alarak her an her yerden internete erişme özgürlüğünü yaşayabilirsiniz.

Görüntülü Görüşme
Sevdikleriniz ile görerek konuşabildiğiniz Turkcell 3G servisidir.

Nasıl alınır, kullanılır?
Aramak istediğiniz numarayı girip, arama seçeneklerinden”Video Araması”nı seçmelisiniz.
Aradığınız kişi görüntülü görüşme çağrınızı kabul ettiğinde görüntülü görüşmeye başlayacaksınız.
Sizin ve aranan kişinin 3G abonesi olması, telefonunun Görüntülü Görüşme desteklemesi ve 3G kapsamasında olmanız gerekmektedir.

Turkcell Mobil TV
Cep telefonunuzdan televizyon izleyebileceğiniz 3G servisidir.
Kullanıcıya Kattığı Değer:
• Her an her yerde televizyon seyredebilirsiniz.
• Takımınızın maçlarını, en beğenilen dizileri cepten de izleyebilirsiniz.

Nasıl alınır, kullanılır?
SMS ile MOBILTV ya da TV yazıp 2222’ye gönderdiğinizde telefon modelinize göre Turkcell MobilTV wap portali veya MobilTV uygulaması linki otomatik olarak gönderilir.
Turkcell MobilTV wap portali ve MobilTV uygulaması açıldıktan sonra “Paket İşlemleri” sayfasından istediğiniz paketi satın alarak televizyon kanallarını izleyebilirsiniz.

Turkcell-im

turkcell-im cepten internete açılan kapısı olan wap portalidir.
Kullanıcıya Kattığı Değer:
• turkcell-im’deki “rendering” teknolojisi ile cep telefonlarınızdan internet sitelerini en
uygun görüntü ile gezebilirsiniz.
• Portalin yeni yapısı ile birçok popüler siteye kolayca, tek tıkla gidebilirsiniz.

Nasıl alınır, kullanılır?
Wap browser üzerinden wap.turkcell-im.com.tr yazarak ya da telefonlardaki kısa yol üzerinden ulaşılabilirsiniz.

1 YORUM

  1. vodofonu sectım ama hayatımın hatasını yapmısım.toşhiba bılgısayarımla uyumsuz cıktı.tatılım ıkı gununu bunu cozmek ıcın ayırdım ama hiç bır vodofoncu bunu cozemedı .notebook aldım bunun ıcın oda uyumsuz cıktı onlada baglanamadım.telefonla musterı hısmetlerını aradım ama cozum yok benı bılgısayar tamırcılerıne yonlendırdıler telefonuma 125 mılyon musterı hısmetlerı ıle gorusme faturası geldı.bır sefer baglanamadım.coklu modemı ballandıra başşandıra anlattılar ama hız sıfır vb sorun degıstırıp teklı model alayım dedım h.ç sansınız yok.kapı gıbı sozleşme ımzalamısız degısmezmıs.farkını modem parasını odeyeyım dıyorum olmaz dıyorlar.en son sozlesmeyı fes etmek ıstedım 280 mılyon ceza cıkardılar sasırdım kaldım…birisi bana yardım etsın yada lutfen bırısı benı vodafondon kurtarsın paramla rezıl oluyorum yahu……..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 + 1 =