Ana sayfa Genel Konular Haberler AKN (Adil Kullanım Noktası) Yerine Kotalı İnternet Geliyor

AKN (Adil Kullanım Noktası) Yerine Kotalı İnternet Geliyor

406
0

Çok değil geçtiğimiz pazartesi günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’dan internet kotalarıyla ilgili açıklamalar yapmıştı. Cahit Turhan, internet kullanımında uygulanan adil kullanım kotası ile ilgili olarak, “2019 yılında kaldırılacak” demişti. Bunun üzerine herkes yeni ve hızlı internetin geleceği ilgili hayaller kurmaya başlamıştı. Ama anlaşılan bu durum uzun bir süre daha hayal olacak gibi. Zira AKN’li internet gidiyor, Kotalı İnternet geliyor.

Kotalı İnternet geliyor!

Şuan için ilk olarak TTNET’in bu konuda adım attığını görüyoruz. Kendileri kullanıcıların yaptıkları açıklamada AKN’nin kaldırıldığı ve Kota’nın geldiğini açıklandı. Bu şuan için eski aboneleri kapsamıyor. Kısacası taahhüt varsa, bittiği güne kadar daha hızlı bir internet kullanabileceksiniz. Ama yoksa yeni abone olacaksınız Kotalı tarifelere geçecek gibi duruyoruz. Ayrıca kotalı değil sınırsız paketlerde mevcut ama bu paketlerin fiyatları ciddi oranda pahalı örnek vermek gerekirse Limitsiz 8 Mbps 79.90 TL’den satılmakta.

Büyük ihtimalle Aralık ayına kalmadan birçok firmadan bu tarz açıklamalar görecek gibiyiz. Umarız en kısa sürede bu olaya BTK el atar. Zira internet paketleri gereğinde fazla pahalı olacak gibi duruyor. Detaylı bilgiler geldikçe sizlere haber vermeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Türk Telekon İnternet Kotası Açıklaması
Türk Telekon İnternet Kotası Açıklaması

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + 20 =