Ana sayfa internet Bilgileri Coin Sistemleri Altcoin Nedir ve Altcoin Nasıl Satın Alınır?

Altcoin Nedir ve Altcoin Nasıl Satın Alınır?

606
0

Altcoin Nedir ve Altcoin Nasıl Satın Alınır?

Altcoin ile ilgili gelişmeler 2017 yılında popüler bir hal aldı ve 2018 yılında da gelişim göstermeye devam edecek. Bitcoin tarafında yaşanan çeşitli gelişmeler, Altcoin örneklerini de ortaya çıkardı ve en çok konuşulan konular arasına Altcoin tavsiye konuları dahil oldu.

Altcoin nedir?

İlk olarak alt coin konusuna kısa bir açıklama yapmak ve detaylara değinmeden önce bilinmesi gerekeni söylemek gerekirse Altcoin; kısaca Bitcoin dışında kalan tüm kripto para birimleri yani cryptocurrency için kullanılan kısa bir isimdir.

Zaten Altcoins, alternate cryptocurrencies anlamına gelmektedir. Türkçesi ile alternatif kripto para birimlerini ifade eder. Dolayısıyla altcoin nedir soruna en net ve en kısa biçimde bu açıklamayı yapmak mümkündür.

Tıpkı Bitcoin al-sat işlemlerinde olduğu gibi çeşitli altcoin borsası siteleri, bu alternatif coin örneklerinin satın alınmasına ve satışının yapılmasına imkan sunar. Teknik olarak son tüketici için Bitcoin’den hiçbir farkı yoktur.

En iyi Altcoin örnekleri nelerdir?

Bitcoin’in 20 bin dolar seviyesine kadar çıkış yapmasından sonra yaşanan ani düşüş sonrasında ve hükümetlerin bu kripto para birimine sıcak bakmıyor oluşu, alternatif coinleri öne çıkarmaya başladı.

Hem küçük yatırımcılar için düşük fiyatlarla başlıyor olmaları hem de bazı yönlerden farklı özellikler ve güvenlik sistemleri sunuyor olmaları, irili ufaklı tüm kullanıcıları bu yöne çekmeye başladı. Nitekim bu sürecin başlaması ile beraber altcoin fiyatları değişim göstermeye ve yatırımcılarını sevindirmeye başladı. Sonuç olarak 2018 yılında en çok duyulan yatırım tavsiyeleri arasında altcoin al yer alıyor olacak.

Altcoin yatırım tavsiyeleri konusunda ise ne yazık ki doğrudan bir örnek göstermek mümkün olmuyor. Çünkü bunların hepsi çeşitli haberlerden çok ciddi etkilenebiliyor. Dolayısıyla Altcoin trader sistemlerinde çok hızlı fiyat inişleri ve fiyat düşüşleri yaşanabiliyor.

Lakin öne çıkan örnekler de bulunuyor. Örneğin Litecoin, Ethereum, IOTA ve Ethereum gibi örnekler, 2017 yılında popüler bir hale geldi ve 2018 yılında da değer kazanmaya devam edecek gibi görünüyor. Ancak kesin konuşmak mümkün değil. Nitekim çok ciddi zarar yaşanması mümkündür.

Altcoin nasıl alınır konusuna da kısa bir açıklık getirmek adına söylemek gerekirse, daha önce de bahsedildiği gibi alternatif coin satın al işlemlerinde, Bitcoin borsası olarak öne çıkan trader siteleri kullanılabilir. Ancak tüm Bitcoin borsaların, ismi geçen tüm alt coin örnekleri yer almamaktadır. Bunun için Bitsmp ve Kraken gibi borsalar üzerinden kontroller yapılabilir ve satın alınmak istenen coin desteği olup olmadığı öğrenilebilir.

Toparlamak gerekirse şimdiye kadar popüler bir hale gelen dijital veya sanal para birimi olarak da anılan tüm bu kripto paralar, 2018 yılında da popülerliğini koruyacak. Doğru yatırımlar yaparak bu yükselen ivmeden faydalanmak mümkündür. Ama her zaman büyük bir risk olduğunu da unutmamak gerekir. En kötü ihtimalle Bitcoin borsası hack edilebilir ve tüm paralar çalınabilir. Dolayısıyla ortada olan riski dikkatlerden kaçırmamak gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × four =