Ana sayfa Elektronik Beyaz Eşya Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açılmıyor Sorunu

Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açılmıyor Sorunu

215
0

Bulaşık makinelerinde deterjan haznesi sorunlar çok sık görülen sorunlar arasında yer almaz. Bulaşık makinesinin deterjan haznesinde nadir de olsa görülen sorunların başında ise kapağının açılmaması sorunu gelmektedir. Yıkama programı sonrasında deterjan kapağının açılmaması problemi en sık görülen problemlerin başında geliyor. Bulaşık makinesinin deterjan kapağının açılmamasının ana nedeni deterjan kutusunun yaylı kapak mekanizmasında arıza meydana gelmesidir. Bulaşık makinesinin deterjan kutusunun yıkama programı sonrasında açılmaması durumunda Fikirtepe Arçelik Servisi uzman teknisyenleri tarafından yerinde servis müdahaleleri ile çözüm sağlanmaktadır. Özellikle de bulaşık makinesinin deterjan kapağının açılma ve kapanma fonksiyonunu sağlayan mekanik yay sisteminin arızalanması durumunda onarımı mümkün değildir.

Onarılabilir parçaları arasında yer almaması nedeni ile bulaşık makinesinin deterjan kutusu kapağının yay mekanizmasının arızalanması durumunda komple deterjan kutusunun değiştirilmesi gerekir. Bununda bireysel müdahaleler ile çözülebilecek bir müdahale olmaması sebebi ile mutlaka profesyonel Fındıklı Arçelik Servisi merkezi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir. Uzman teknik personeller tarafından tam teşekküllü gezici servis araçları ile ilgili adrese gelinerek, burada makine merkeze getirilmeden, yerinde müdahaleler ile deterjan kutusu değiştirilir. Deterjan kutusu parçası için yapılacak değişim işlemlerinde sadece orijinal yedek parça kullanımı gerçekleştirilmektedir. Böylelikle deterjan kutusunun dayanıksız ve kalitesiz yedek parçalarının arıza onarım sonrası çok kısa zaman diliminde tekrar arızalanması riskinin ortadan kaldırılabilmesi sağlanıyor.

Bulaşık Makinesi

Bulaşık makinesinin deterjan kutusunun açılmamasına neden olabilecek ikinci bir olasılık ise makinenin deterjan kutusunun kapak açılışını sağlayan akımı oluşturan bobin parçasında arızalanma meydana gelmesidir. Bulaşık makinesinin deterjan kutusu kapağı bobininde arıza meydana gelmesi durumunda da bu bobinin onarımı mümkün değildir. Bu yüzden Ferhatpaşa Arçelik Servisi merkezi uzman teknisyenleri tarafından makine deterjan kapağı haznesinin yenisi ile değişimi gerçekleştirilir. Bu noktada tüketicilerin bobin arızasının, bulaşık makinesinin devre kartında da ciddi arızalara neden olabileceğine dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu yüzden de böyle bir sorun görmeleri durumunda bulaşık makineleri için en kısa süre içerisinde uzman teknisyen desteğine başvuru gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Bu parça değişim işlemlerine 1 yıllık garanti desteği de servis merkezi tarafından sunulmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × three =