Ana sayfa Elektronik Cep Telefonu Cep Telefonları Kredi Kartı Oluyor

Cep Telefonları Kredi Kartı Oluyor

494
0

Gelişen teknoloji neredeyse herşeyi mümkün hale getirdi. Son zamanlarda teknolojik gelişim Cep telefonu ve kredi kartları üzerinde yoğunlaşıyor. Geçtiğimiz günlerde iş bankası bankamatiklerde parmak izi uygulamasını başlatmıştı.

Yapılması düşünülen yenilik ise Kredi kartlarının Cep telefonlarına entegre edilmesi. İlk başta biraz garip gelebilir ama oldukça kullanışlı olacağa benziyor.

Turkcell ve Yapı Kredi Bankası, kredi kartı ile cep telefonunun bir arada olduğu bir platform hazırlamaya başladı. İki şirket, Turkcell’in uzun zamandır çalışmalarını yürüttüğü “tüm finansal hizmetlerin cep telefonu üzerinden verilebilmesini sağlayan bir mobil platform oluşturma” vizyonunun önemli adımlarından biri olan “ortak markalı bir mobil kredi kartı” çıkarmak üzere masaya oturuyor.

Turkcell‘in kurduğu, tüm sektör ve müşterilere açık mobil finansal hizmetler platformunun, bankacılık sistemi ve finans sektörü için etkin bir kanal oluşturması hedefleniyor.

Finansal servislerle mobil iletişimi bir araya getiren yeni platformun, hem bugün bankacılık sisteminden faydalanamayanların, hem de mevcut banka müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırması bekleniyor.

Bu doğrultuda, Yapı Kredi’nin kartlı ödeme sistemlerindeki tecrübesi ve alt yapısıyla hayata geçirilecek ortak markalı mobil kart programı, Turkcell’in kurduğu mobil finansal platformun ilk adımı olacak.

Ortak markalı kredi kartı, banka kartı, ön ödemeli kart ve buna bağlı mobil finansal hizmetleri içeren mobil kart programı, bankacılık işlemlerini her yerden, daha hızlı gerçekleştirmek isteyenlere de mobilitenin avantajlarını yaşatırken kart kullanımında da yenilikçi olanaklar sunacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × three =