Ana sayfa Web Tarayıcılar Chrome Chrome 7 Beta Çıktı

Chrome 7 Beta Çıktı

769
0

Chrome internet tarayıcısı son yıllarda epey yükselişte. Chrome 6’nın şu anki kararlı sürüm olan Chrome 5 ‘ten çok daha hızlı olduğunu yazmıştık. Chrome 6 Beta’lar uzun zamandır bizlere sunuluyor.

Chrome 7 ‘nin bir efsane olacağını söyleniyor. Şu anki tarayıcılara çok fazla fark atacağı, hızını görenlerin chrome kullanacağıda söylenenler arasında. (Normalden 60 kat hızlı olacağı söyleniyor.) Bu kadar söylentiden sonra Chrome 7 geliştiriciler için olan ilk beta sürümünü çıkardı. İlk test sürümleri olan 7.0.497.0 Geliştirme ve Canary versiyonları Google geliştirme kanalında yayımlanmaya başladı. Google’ın açık kaynak kodlu tarayıcısı, iki yıl içerisinde 6 sefer güncellenerek en hızlı gelişen tarayıcı olmayı sürdürüyor.

Chrome 7’nin kararlı sürümünün ekim ayı sonunda kullanıcılara sunulacak. 7.0’da olması hedeflenen Google’ın online alışveriş geliştirmesi ve Click-to-play özellikleri final sürümünde eklenmesi düşünülüyor.

Chrome OS’ta görmeyi umduğumuz Click-to-play özelliğini Chrome 7’de daha erken tarihte gelecek. Temel olarak Plug-in’leri engellemek için kullanılacak bu özellik ayrıca Plug-inler arası uyumluluğu da sağlayacak. Yeni tarayıcının gelecek ilk baharda kullanımı yaygınlaşması bekleniyor.

Kısaca Chrome Sürümlerindeki Yenilikler Şu Şekilde:

Chrome 5’de Java script hızlandırmaları,
Chrome 6’da sade ara yüz ve Html5 güncellemesi,
Chrome 7’de grafik donanımı ivmesi, anında arama ve daha birçok geliştirme.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 1 =