arama

Chrome 7 Beta Çıktı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Chrome internet tarayıcısı son yıllarda epey yükselişte. Chrome 6’nın şu anki kararlı sürüm olan Chrome 5 ‘ten çok daha hızlı olduğunu yazmıştık. Chrome 6 Beta’lar uzun zamandır bizlere sunuluyor.

Chrome 7 ‘nin bir efsane olacağını söyleniyor. Şu anki tarayıcılara çok fazla fark atacağı, hızını görenlerin chrome kullanacağıda söylenenler arasında. (Normalden 60 kat hızlı olacağı söyleniyor.) Bu kadar söylentiden sonra Chrome 7 geliştiriciler için olan ilk beta sürümünü çıkardı. İlk test sürümleri olan 7.0.497.0 Geliştirme ve Canary versiyonları Google geliştirme kanalında yayımlanmaya başladı. Google’ın açık kaynak kodlu tarayıcısı, iki yıl içerisinde 6 sefer güncellenerek en hızlı gelişen tarayıcı olmayı sürdürüyor.

Chrome 7’nin kararlı sürümünün ekim ayı sonunda kullanıcılara sunulacak. 7.0’da olması hedeflenen Google’ın online alışveriş geliştirmesi ve Click-to-play özellikleri final sürümünde eklenmesi düşünülüyor.

Chrome OS’ta görmeyi umduğumuz Click-to-play özelliğini Chrome 7’de daha erken tarihte gelecek. Temel olarak Plug-in’leri engellemek için kullanılacak bu özellik ayrıca Plug-inler arası uyumluluğu da sağlayacak. Yeni tarayıcının gelecek ilk baharda kullanımı yaygınlaşması bekleniyor.

Kısaca Chrome Sürümlerindeki Yenilikler Şu Şekilde:

Chrome 5’de Java script hızlandırmaları,
Chrome 6’da sade ara yüz ve Html5 güncellemesi,
Chrome 7’de grafik donanımı ivmesi, anında arama ve daha birçok geliştirme.