Ana sayfa Bilgisayar Dizüstü Dünyanın En İnce Netbook’u Lenovo

Dünyanın En İnce Netbook’u Lenovo

630
0

Lenovo son yıllarda ürettiği ürünler ile oldukça beğeni topladı. Özellikle gençlere hitap eden ideapad ürünleri ile oldukça popüler bir hale geldi. Son olarakda 12.5″ ekrana sahip dünyanın ’unu yaptı.

12.5 inç ekrana sahip bir bilgisayardan beklenmeyecek derece ince bir tasarıma sahip olan U260 sadece 2.4 cm kalınlığında. 1.3 kg ağırlığında olan bu dizüstü bilgisayar dünyanın en ince 12.5 inç dizüstü bilgisayar olma özelliğini de üzerinde barındırıyor.

Lenovo bu ürün üzerinde dört hücreli bir batarya kullanmış. IdeaPad U260 üzerinde sadece iki adet USB arabirimi bulunuyor. Diğer arabirimlerden (ExpressCard yuvası gibi) eser yok. Lenovo bu ürünle beraber kullanıcılara değişik alternatifler sunmak istiyor. Bu yüzden firma IdeaPad için moka kahverengisi ve portakal kırmızısı gibi iki iddialı renk kullanmış.


Bu dizüstü bilgisayar içerisinde Intel’in CULV Core i5/i3 işlemcileri ile çalışabilecek bir platform bulunuyor. BU platform maksimum 4 GB’a kadar bellek, 320 GB’a kadar sabit disk desteği sunuyor. Ayrıca ürün Bluetooth ve Wifi kablosuz bağlantılarını da destekliyor. Ürün üzerinde VGA ve HDMI çıkışları da konumlandırılmış. Lenovo tarafından ürünün fiyatı konusunda henüz bir açıklama yok.

Kaynak: Shiftdelete

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × two =