Ana sayfa Elektronik Tablet En Uzun Pil Ömrüne Sahip Tablet

En Uzun Pil Ömrüne Sahip Tablet

571
0

Tabletler gerek eğlence gerek iş ya da eğitim gibi geniş kullanım alanlarıyla cep telefonlarımızdan sonra en çok kullandığımız akıllı cihazların başında geliyorlar. Bu geniş kullanım alanının sonucu olarak karşınıza çıkabilecek en büyük sorunlardan biri cep telefonlarında da olduğu gibi pil ömrü.

Hangi Tabletin Pil Ömrü Ne Kadar?

Which? adlı teknoloji sitesinin yaptığı test daha adil olsun diye, tabletleri teste almadan önce, testin yeterince adil olmasın için tabletleri boyutlarına göre 7.9 inç ve altındakiler ile 9.4 inç ve üstü olarak ikiye ayırmış. Ayrıca tüm cihazların ekran parlaklaklığı 200 nite ayarlanmış. Bakalım test sonuçları ne göstermiş?

 

Test sonuçlarından da görüldüğü gibi 9.4 inç ve üstü tabletlerde Retina Ekranlı iPad yaklaşık 4 saate yakın farkla 2. nesil iPad‘in önünde ilk sırada geliyor. Ortalamanın altında kalan Asus Eee Pad Transormer Prime‘ın ise dahili batarya içeren klavye dockı ile kullanıldığında 611 dk pil ömrü sağlıyor ki bu sürenin onu 2. sıraya yükselttiğini belirtelim.

 

7.9 inç ve altı tabletlerde ise iPad mini, Amazon’un Kindle Fire HDmodelinin 3Google‘ın Nexus 7 tabletinin ise neredeyse 4 saat üstünde pil ömrü sunduğunu belirtelim. Bu kategoride abisi gibi başarılı bir pil ömrü sunamayan Amazon Kindle Fire ve Samsung‘un Galaxy Tab 2 7.0 modeli ortalamanın altında kalarak hayal kırıklığı yarattı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 3 =