arama

Evde Su Kaçağı mı Var Dediniz?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Böyle bir sorununuz mu yaşıyorsunuz, var mı dediniz? O zaman bizimle sorunlarınızı çözmenin zamanı geldi demektir.

 Firmamız su kaçağı ve yaşanılan buna benzer sıhhi tesisat problemlerinin çözümü için 24 yıldır hizmetinizdedir. Fakat bu alanda artık eski usullerin kalmadığını, şimdi işlerin teknolojik gelişmelere paralel olarak kullanılmaya başlanan modern cihazlarla yürütüldüğünü daha sözümüzün başında belirtmek isteriz.

Örneğin acaba kaçak nerede diye uğraşmak ve bunun için ortalığı kırıp dökmek gibi hem zahmetli hem de gereksiz masraf çıkartıcı işler gerilerde kaldı. Şimdi sektörümüzde su kaçağı tespiti ve boru tıkanıklığı için görüntüleme yapabiliyor, duvarların içini akustik dinleme cihazları ile dinleyebiliyor ve açma işlemi için de robotik cihazlar kullanıyoruz.

Sıhhi Tesisat Sistemleri ve Görülen Arızalar

 Yapılarda hem temiz suyun girişi hem de atık suyun çıkışı için sıhhi tesisat denen boru sistemleri kullanılır. (Eskiden çabuk korozyona uğrayan ve içinde kireç tutan galveniz borular döşenirdi. Bu alanda da yaşanan gelişmeler sonucu ortaya çıkan sert plastik borular çok daha kullanışlı oldu.) Fakat gündelik hayatta bu borularda  zaman zaman tıkanmalar ya da sızıntılar görülür. Hemen akla gelen mutfaktaki lavabo giderinin tıkanmasıdır. Yemek sonu evyelere dökülen biber tohumu, pirinç tanesi, ekmek kırıntısı ya da kalmış çay gibi artıklar zamanla lavabo borularında birikme yapar ve tıkanıklıklara neden olur. Benzer şekilde donmuş yağlar da en büyük tıkanma nedenidir. (Tabaklarda kalan donmuş yağları hem sıhhi tesisatınızın düzgün çalışması hem de çevre koruma adına lütfen lavaboya dökmeyin. Sularımızın korunması için biz iş hacmimizin azalmasını bile kabul ettik.) Bu gibi kullanım hataları aynı zamanda banyo giderlerinde de sık yaşanır, gider borusu örneğin saçlardan tıkanır. Ve gitmeyip duşa kabinlerde biriken sular da aşağı kata sızdırma yapar. Örneklerini verdiğimiz tüm bu sorunlar kırmadan su kaçağı bulma yolu ile firmamız tarafından tespit edilmekte ve gerekli tamir işi ile çözülmektedir.

Sayılan bu aksaklıkların hepsi can sıkıcı durumlardır. Mesela hasta, çocuk ve yaşlı olan evlerde zor saatler yaşanır, komşu münakaşaları başlar. Aynı durumun örneğin öğrenci yurdu gibi bir toplu yaşam alanında yaşanması çok daha kötüdür. Meydana gelmesi ihtimal dahilinde olan bütün bu sıhhi tesisat arızaları için bizi arayabilirsiniz. Yapacağımız iş öncelikle akustik cihazla su kaçağı tespiti olacaktır.

Birebir Yer Tespiti Yapıyoruz

  • Duvarlarda görülen su kaçaklarının tespiti için kullanılan akustik dinleme cihazları ile yer tespiti yapmak veya tıkanıklıklarda gider borusuna kamera sarkıtmak, böylece borunun durumunu görmek işimizin ilk aşamasıdır. Bu teknolojik ekipman yardımıyla yer tespiti yapmaktır. Artık bu işte nokta atışı doğruluk sağlanabiliyor. Sorunlu bölge tespit edildiğinde işler çok kolaylaşıyor. (Örneğin görüntüleme bize aynı zamanda mesafeyi de veriyor. Bizde uygun robotik araçlarla tıkanmayı oluşturan kısma erişiyor ve onu ezerek, parçalayarak ya da çekerek açıyoruz, hiçbir yerin kırılmasına gerek kalmıyor.
  • Son olarak boruya basınçlı su püskürtüyoruz. Boru gerçek anlamda temizlenmiş oluyor.
  • Sızıntılara karşı da gerekli olan tamiratın alanını ise sadece bir fayans büyüklüğüne kadar düşürdük. Sonra gene sizin istediğiniz biçimde kapatma yapıyoruz.

Suyun geçtiği her boruda çatlak veya tıkanma yüzünden kaçak oluşabilir. Hangi saatte olursa olsun yaşanan bu aksaklıkların giderilmesi için bizi arayabilirsiniz. Yıllardır bu alanda emek veren, usta tamir ekibimiz en kısa zamanda (ve sizin isteğinize bağlı saatte) yanınızda olacaktır. Bizim için müşteri memnuniyeti her zaman önde geldi. Özel kampanya fiyatlarımız ile şimdi bu memnuniyeti artırdığımızı da düşünüyoruz.

Kaynak: https://www.ersoylartesisat.com

etiketlerETİKETLER