Ana sayfa internet Bilgileri Facebook Kapatılıyor

Facebook Kapatılıyor

690
2

Son zamanların en popüler sosyal paylaşım platformu olan Facebook.com sitesini bilmeyen yoktur. Neredeyse herkesin ( 1 yaşında bebeğin bile) facebook hesabı var.

Facebook bu kadar popüler olunca ülkelere karşı açılan gruplar artıyor. Facebook yetkilileri bu grupları genelde kapatıyor. Fakat son zamanlarda Türkiye karşıtı açılan gruplarda büyük bir artış oldu. TÜm şikayetlere rağmen bu grupların silinmemesi bizleri çok şaşırttı. Bunun üzerine Ay yıldız TEAM bir kampanya başlattı. İmza toplyarak Türkiyeden facebook girişlerinin kapatılmasını sağlayacaklar. İmza atmak isteyen arkadaşlar facebook@ayyildiz.org e-mail adresine isim soyad ve facebookun kapatılmasını talep eden bir yazı göndermesi gerekmektedir.

“Dünyanın İlk Siber Ordusu” olarak birçok ülkede adlarından söz ettiren Ayyıldız TİM, son dönemde sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta Türkiye, Atatürk, devlet adamları, askeriye ve İslam alehtarı sayfaların açılmasını mercek altına aldı. www.ayyildiz.org sayfasında 1 milyon üyesi bulunan siber ordu, açılan sayfalar altında başka amaçlar olduğunu da ileri sürdü. Sayfalar hakkında şikayetini facebook Türkiye yetkilileri başta olmak üzere gerekli yerlere yapan Ayyıldız TİM üyeleri bir sonuç alamadı. Ayyıldız TİM basın sözcüsü İshak Telli, “TürkiyeFacebooktüm uyarılarımıza rağmen açılan sayfaları kapatmıyor. Türkiye’ye, askere, şehitlere ve devlet adamlarına hakaret edilmesine izin veriyor. Türkiye’den milyonlarca dolar reklam geliri olan Facebook yetkililerinin bu duruma göz yumduğuna inanıyoruz. Elimizdeki belgelerle savcılığa başvuracağız” dedi. Aynı zaman da imza kampanyası başlattıklarını belirten Telli, sitenin diğer siteler gibi Türkiye’ye ödemesi gereken borç olduğunun da altını çizdi.

www.ayyildiz.org sayfasında aşağıdaki yazıya ulaşabilirsiniz.

Son zamanlarda sosyal paylaşım sitesi Facebookda Türkiye’ye karşı hakaret ve iftira kampanyaları aldı başını gidiyor.Facebook yetkilileri şikayetlere ragmen bu sayfalrı kapatmıyor.Türkiyeden milyonlarca dolar reklam alan facebook un bu umursamazlıgına karşı bizde imza kampanyası başlatarak Facebook un Türkiye Girişlerinin kapatılması için dava açıyoruz.Bu kampanyamıza katılmak isteyen arkadaşlar facebook@ayyildiz.org e-mail adresine isim soyad ve facebookun kapatılmasını talep eden bir yazı göndermesi gerekmektedir. Saygılarımızla

Ayyıldız.ORG

2 YORUMLAR

  1. gercekten haklısınız kapatılsın benim 2 face hesabımı yalandan yere kapattılar kapatılmasına destek için teşekkürler olmaz olsun böyle paylaşım sitesi teşekkürler

  2. çok haklısınız hiç vakit kaybetmeden katılmalı çünki ilkokul 3 kadar düştü facebok.size imza göndermek istedim olmadı nasıl göndereceğim TEŞEKKÜRLER SAYGILAR.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

two + 6 =