Ana sayfa Web Tarayıcılar Firefox Firefox 4.0 Beta 4 Geliyor

Firefox 4.0 Beta 4 Geliyor

514
0

Firefox 4’e sayılı günler kala Mozilla, Firefox 4 Beta versiyonlarıyla ilgili çalışmalarına hız verdi. Firefox 4 Beta 4 ne zaman yayınlanacak?

Bir hafta önce Mozilla, Firefox 4’ün üçüncü betası Firefox 4 Beta 3’ü yayınlamıştı. Bu yeni betayı kullanan kullanıcılar, yeni betadan oldukça memnun kalmış ve merakla diğer beta versiyonu beklemeye koyulmuştu. Mozilla bu kullanıcılarını daha fazla bekletmek istemiyor anlaşılan. Zira firma, pazartesi günü Firefox 4 Beta 4‘ü yayınlayacağını açıkladı.

Firefox 4 Beta 4, iki yeni özellik ile birlikte geliyor. Bunlardan ilki, Windows kullanıcıları için donanım hızlandırıcı grafikler iken, diğeri ise sekme setleri. Yani bilinen adıyla Tab Candy. Donanım hızlandırıcı grafikler Direct2D ile birlikte varsayılan olarak açık gelmeyecek. Bu tercih kullanıcılara bırakılacak.

Bu grafikleri aktif hale getirebilmek için adres satırına about:config yazıp enter’a bastıktan sonra filtreleme seçeneklerine gfx.font yazıp bu değeri bulmalısınız. Bu aşamadan sonra da gfx.font_rendering.directwrite.enabled değerini aktif hale getirmeniz gerekecek. Henüz bitmedi. Bu satırın altında farenin sağ tuşu ile tıklayıp New (Yeni) >> Integer seçeneğini seçtikten sonra yeni satırı “mozilla.widget.render-mode” olarak adlandırmalı ve değerini 6 olarak atamalısınız. Son olarak tarayıcıyı kapatıp açtıktan sonra grafikleri aktif hale getirmiş olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 4 =