Ana sayfa Elektronik Cep Telefonu Galaxy Note 8 Donma Sorunu

Galaxy Note 8 Donma Sorunu

228
0

Samsung‘un amiral gemisi olan Galaxy Note 8‘i satın alan kullanıcılar bir süre sonra telefonun donduğuna dair şikayetlerde bulunmaya başladılar.

Görünüşe bakılırsa Google, telefonları ilk günde sorun çıkaran markalardan değil. En son haberler ve şikayetlere bakılırsa bazı kullanıcıları da Pixel 2 kullanıcıları gibi bazı sorunlarla karşı karşıya. Samsung’un topluluk forumlarında şikayetlerini dile getiren bazı kullanıcılar, cihazlarının bazı farklı işlemleri yerine getirirken donduğunu söylüyor.

Sorunu yaşayan kullanıcılar, bağlantılar uygulaması ile ilgili her hangi bir işlemin (arama yapmak, mesajlaşma uygulamasından bağlantılara erişmeye çalışmak) telefonu kilitlediğini söylüyor. Telefon bu şekilde kilitlendiğinde onu tekrar açabilmek için ya pili tamamen tüketmek ya da zorla yeniden başlatma yapmak gerekiyor. Sorunu yaşayan bazı kullanıcılar ise uygulamaları silmeyi, önbelleği temizlemeyi ve hatta fabrika ayarlarına geri dönmeyi bile denemiş, ancak başarısız olmuş.

Daha da kötüsü, anlaşıldığı kadarıyla bu sorun bölge ve operatör de tanımıyor, yani raporlar hem Avrupa hem de ABD’den geliyor. Maalesef Samsung’dan henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Kesin rakamlar elimizde olmasa da, sorun hiç de nadir gibi görünmüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve − one =