Ana sayfa Elektronik Cep Telefonu Galaxy S11 Çok İddialı Geliyor

Galaxy S11 Çok İddialı Geliyor

163
0

Samsung, 2020 yılının başında piyasaya süreceği yeni amiral gemisi  için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Telefonun tanıtımına 6 ay gibi bir süre kalırken, önemli detaylar ortaya çıkmaya başladı.

iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinde kamera konusunda rakiplerine büyük fark atan Apple’ı geride bırakmak isteyen Samsung’un, kamera özellikleri konusunda oldukça yoğun bir çalışma yürüttüğü belirtiliyor.

Galaxy S11, 108 Megapiksel kamera ile gelebilir!

Samsung’a yakın kaynakların paylaştığı rapora göre, Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S11’de 108 Megapiksel çözünürlüğündeki ana kameraya, 5x optik yakınlaştırma imkanı sunan bir periskop kamera eşlik edecek. Tabi, kamera sayısı net olarak bilinmiyor olsa da, geniş açılı kamera yerini korumaya devam edecek.

Geçtiğimiz günlerde resmiyet kazanan ve ekran / kasa oranı ile piyasadaki tüm telefonların rekorlarını alt üst eden Xiaom Mi Alpha, Samsung’un geliştirmiş olduğu 108 Megapiksel çözünürlüğündeki sensöre ev sahipliği yapıyor.

Burada sensörün doğrudan Samsung tarafından geliştirilmesi, yazılım / donanım uyumluluğu konusunda büyük bir avantaj. 48 Megapiksel çözünürlüğündeki sensörler ile kıyasladığımızda renkler, ışık ve kontrast çok daha iyi seviyede.

Tabi, bu rapor büyük soru işaretlerine beraberinde getiriyor. Galaxy S10‘da iki 12 Megapiksel, bir adet 16 Megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alıyor. Samsung’un Çinli akıllı telefon üreticileri ile benzer şekilde 108 Megapiksel’e sıçraması, şirket için büyük bir değişim sürecinin başlamasına neden olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × five =