Ana sayfa internet Bilgileri Gmail Tabanlı Web Servisine Erişim Sorunu

Gmail Tabanlı Web Servisine Erişim Sorunu

430
0

Dün itibariyle benim de içerisinde bulunduğum bazı kullanıcıların gmail tabanlı mail servislerine erişemediğini gördük. Yani ‘mail.siteismi.com’ maillerine girmede sorun yaşanıyor. Fakat gmail’ın kendisine girilmek istendiğinde bu sorun yaşanmıyor.

Bu da, yine bir engelleme esnasında yanlışlık yapıldığı sorusunu akla getiriyor…

Bağlantının nerede takılı kaldığına baktığımızda Türkiye’den dışarı çıkamadığımızı görüyoruz. Bu farklı servis sağlayıcılarında da yaşandı. Yurt dışındaki birilerine söylediğimizde sorunsuzca girdiklerini gördük. Aynı zamanda eğer tünel ile bağlanmaya çalışırsanız da sorunsuz açabiliyorsunuz.

Dediğimiz gibi, muhtemelen yine bir siteyi engellemeye çalışırken elleri sürçtü ve bir şeyleri yanlış yaptılar (Hiç yaptıkları şey değil halbuki).

Bekleyelim görelim, bu durum ne kadar devam edecek. Aranızda bu sorunu yaşamayanlar varsa hangi internet servis sağlayıcıdan bağlandıklarını yazarlarsa soruna daha detaylı bakma fırsatı bulabiliriz.

Güncel haberler geldikçe bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Çözüm

Fark ettik ki direk ‘mail.siteismi.com’ adresinden değilde, http://mail.google.com/a/siteismi.com/’ olarak girerseniz sorun yaşamıyorsunuz. DNS yönlendirmelerinde problem var Türkiye için.

Kaynak: Pclabs

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen − 7 =