Ana sayfa internet Bilgileri Godaddy ve Diğer Alanadı Firmaları KDV Uygulamasına Başlıyor

Godaddy ve Diğer Alanadı Firmaları KDV Uygulamasına Başlıyor

1509
0

Bilindiği gibi Türkiye’de bulunan tüm firmalar vergi mükellefi ve Kdv ödemekle yükümlüler. Kanunda yer alan bazı muafiyetler ile Kıbrıs’ta bulunan teknoloji firmaları alan adı için katma değer vergisi (KDV) ödemiyor ve bu nedenle daha ucuza alan adı () alınabiliyordu.

5 Aralık 2017 tarihinde yapılan bir politika değişikliği (7061 sayılı Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun) nedeniyle bu muafiyet kaldırıldı ve Kıbrıs ve diğer yurt dışı firmalarıda KDV ödemekle yükümlü hale getirildi.

Bir çok alan adı firması (ihs, natro, isimtescil vs..) KDV uygulamasına başladı ve müşterilerine KDV yansıtmaya başladı. firmasıda Türkiye’de ofis açması ile vergi mükellefi olarak yeni uygulamadan etkilendi.

’nin artık Türkiye’de ikamet eden ve KDV kaydı olmayan kullanıcılara sağladığı E-hizmetlerde Katma Değer Vergisi (KDV) bildirmesi ve ücretlendirmesi gerekmekte olduğu duyuruldu.

Godaddy

Muafiyetten yararlanmak için KDV numaranızı hesabınıza eklemeniz gerekmektedir. Bunu yapmak için Payment Methods (Ödeme Yöntemleri) > Edit (Düzenle) > Tax ID (Vergi No) seçeneğine giderek bilgilerinizi güncelleyebileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 + 11 =