Ana sayfa Web Tarayıcılar Chrome Google Chrome’un Yükselişi Devam Ediyor

Google Chrome’un Yükselişi Devam Ediyor

494
0

Google, Chrome isimli internet tarayıcısını sürekli geliştirmeye devam ediyor. Yayıncı kanadında neredeyse hergün çıkan güncellemeler, bu tarayıcı üzerinden ne kadar çalışıldığının göstergesi durumunda.

Web tarayıcıları dünyasının en hızlı ismi, kullanıcı sayısını da katlaya katlaya arttırıyor. Google’ın düzenlediği Chrome etkinliği dahilinde verilen rakamlara göre bu yılın Mayıs ayında dünya genelinde 70 milyon kişi internette Chrome aracılığı ile gezinirlerken aradan geçen bu 6 aylık süre içerisinde günlük kullanıcı sayısı tam 120 milyonu geride bırakmış.

Bildiğimiz gibi Chrome genel olarak bakıldığında da halihazırda ilk iki sırayı paylaşan IE ve Firefox’un gerisine yerleşmiş durumda. Ama daha da önemlisi kendisinin son veriler ışığında %10’luk barajın kıyısına yükseltmeyi başardığı pazar payına ve son bir yıldır devamlı surette yükselmeyi başaran kullanım oranına karşın rakiplerinin ve özellikle de Firefox’un son aylarda düşüş eğiliminde olması.

Her ne kadar an itibarı ile ilk iki isim ile Chrome arasındaki fark, Chrome ile Safari ve Opera arasındaki farktan çok daha fazla olsa da yine de şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, platform uyumsuzluğu olmamakla birlikte daha çok Apple’cılardan oluşan kısıtlı bir kesime hitap eden Safari ile uzun uzun aylardır ne uzayan ne de kısalan bir grafik çizen Opera artık ’un rakipleri değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − eleven =