Ana sayfa internet Bilgileri Google Görseller Değişiyor

Google Görseller Değişiyor

471
0

Google çağımızın en büyük internet şirketi. Sadece arama motoru ile başladığı serüvenine bir çok özellik daha ekleyerek tüm dünya çapında iş yapan büyük bir sektör haline geldi.

Google bu kadar büyük ve popüler olmasını sürekli kendini yenilemesine borçlu. Ayrıca tüm hizmetleride ücretsiz olarak kullanıcılarına sunuyor.

Son yeniliği ise Google Görsellerde yaptığı değişiklik. Google görseller üzerinde çok uzun zamandır çalışıyordu. Hala test aşamasında olan image swirl isimli tasarımıda mevcut. Önceki yazımızda image Swirl algoritmasından sizlere bahsetmiştik. Buraya Tıklayarak image swirl makalemizi okuyabilirsiniz. image Swirl için buraya tıklayınız.

Bing’in gelmesi ile google yeniliklerine dahada hız verdi. Daha önce arama motorunun arka planına resim koymuş ve neredeyse tüm kullanıcılar tarafından tepki alınca resmi kaldırmıştı. Bir çok kişi bingi örnek alıyor şeklinde yorumlar yapmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise Google görsel aramalarda yeniliğe gitti. Yeni resim aramalarında sadece resimler görünüyor ve resimlerin üzerine mouse ile gelindiğinde resimler büyüyerek detayları yazıyor.

Diğer özelliğide sayfalamaya gelmiş. Resim aramalarında arka sayfalara gitmek için tıklamanıza gerek kalmıyor. Mouse ile sayfayı aşağıya indirdiğinizde sayfalar otomatik geliyor ve siz aşağıya indikçe resimler yükleniyor.

Bu özellik henüz google.com adresinde kullanılıyor. Kısa zamanda ülkemize yani google.com.tr ye de bu özellik gelecektir. Örnek arama için TIKLAYINIZ.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 2 =