Ana sayfa Genel Konular Teknoloji Google’ın Yeni Hizmeti Google İnstant

Google’ın Yeni Hizmeti Google İnstant

501
0

“Bu Google da çok oluyor artık!” diyebilirsiniz fakat, teknoloji dünyasının yerinde durmayan firması şimdi yeni bir arama teknolojisiyle karşımıza çıkıyor! Bu yeni teknoloji ile ilgili bilgi almak için tıklayın…

Bu sabah, Google‘ın gün içerisinde önemli bir yeniliğe adım atacağının sinyalleri, firmanın CEO’su Eric Schmidt tarafından verilmişti. Schmidt, Twitter adresinde yazdığı bir yazıda; “Bugün büyük şeyler olacak, hissediyorum” demişti. Bu açıklamanın ardından teknoloji dünyası merakla Google’dan gelecek yeniliği beklemeye koyuldu.

Saatler ilerledikçe meraklar da tavan yaptı. İlerleyen saatlerde firma yeni teknolojisini dünyaya tanıttı. Buna göre yeni teknolojinin adı ! , Google’ın en temel özelliği olan arama motoru konusunda firmanın yeni teknolojisiydi.

Google, Instant ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Biliyoruz ki teknolojiyle ilgili her insan, Google üzerinden herhangi bir bilgi ararken, anahtar kelimeleri hızlı bir şekilde yazamıyor. Aynı zamanda biliyoruz ki insanlar klavyenin her tuşuna basarken ortalama 300 milisaniye vakit geçiriyor. Fakat 30 milisaniye gibi kısa bir sürede ise gözlerini ekranın diğer tarafına bakabiliyorlar. Bu 10’da 1’lik fark ile niye işlerini daha hızlı halledebilmelerine sağlamayalım? Bunu yapabilmek için de teknolojimizin tüm imkanlarını zorladık”

, şimdilik anasayfada yer almıyor. Google hesabınız ile giriş yaptığınızda buraya tıklayarak yeni teknolojiyi deneyebilirsiniz. Google Instant en temel haliyle, siz daha anahtar kelimelerinizi yazmadan arama sonuçlarını göstermeye başlıyor! Evet, yanlış duymadınız. Siz kelimeleri yazarken arama kutusunun altında tahmin sonuçları döndürmekten bahsetmiyoruz. Tahmin değil, bizzat arama sonuçlarını karşımıza çıkarıyor!

Denemek için: http://www.google.com/instant/

Kaynak: Shiftdelete

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

four + 4 =