Ana sayfa Genel Konular Haberler Halk Otobüslerinde İnternet Keyfi

Halk Otobüslerinde İnternet Keyfi

483
0

İnternet artık hayatımızın her alanında yer buluyor. Öyleki sabah kalktığımızda hemen interneti açıyor, akşam yatarkende en son olarak interneti kapatıyoruz. Bir bakıma internet bağımlılığı oldu diyebiliriz.

Bu durumun farkında olan Turkcell, İstanbul Halk Ulaşım A.Ş. ile ortaklaşa bir proje başlattı ve istanbul’daki halk otobüslerinde yolcular için ücretsiz internet hizmetini başlattı.

Günde 15 bin yolcu taşınan 76D Taksim-Bahçeşehir ,76-E Taksim-Bahçeşehir expres,145T Taksim-Beylikdüzü ve E-57 Bahçeşehir-Bakırköy hattında sefer yapan 31 adet çift katlı özel halk otobüsüne Turkcell’in 3G altyapısını kullanan kablosuz modemler yerleştirildi.

Adanet’in araç içleri için özel ürettiği modemler 75 yolcu kapasiteli halk otobüslerindeki tüm yolcuların aynı anda internete bağlanmasına imkan veriyor. Turkcell’in eşşiz kapsama gücü sayesinde de yaklaşık 50 kilometrelik hat boyunca yolculara kesintiz mobil internet sunuluyor.

Bu hatları kullanan İstanbullular otobüse bindikleri anda cep telefonu, dizüstü bilgisayar gibi mobil cihazlarından kablosuz  internete ücretsiz olarak bağlanıyor ve mobil hayatın tüm avantajını Turkcell kalitesiyle yaşamaya başlıyor.

İsteyenler yaklaşık 1,5 saat süren yolculuklarını cepten maç izleyerek, arkadaşlarıyla oyun oynarak, mesajlaşarak ya da gazetesini internetten okuyarak daha zevkli hala getiriyor, isteyenler de e-postalarını ve mesajlarını takip ederek hem işlerinden geri kalmıyor hem de vakitten kazanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × one =