Ana sayfa Mobil Uygulamalar Android İnstagram’da Sizi Takip Etmeyi Bırakanları Bulun

İnstagram’da Sizi Takip Etmeyi Bırakanları Bulun

369
0

Sosyal medya sürekli gelişiyor, takip sayıları günden güne daha önemli bir duruma geliyor. Özellikle şirketler, kurumsal firmalar sosyal medya adresi ile anılır duruma geldi.

Kişiler için ise takip etmek, takip edilmek çok önemli gibi görünmese de sosyal dünyada yer almak, takipçileri ile bir şeyler paylaşmak vazgeçilmez bir durum haline geldi diyebiliriz. İnstagram’da sizleri takip edenleri görebiliyorsunuz peki sizi takip etmekten vazgeçenleri de görmek istemez misiniz? Biraz uğraştırıcı ve meşaketli bir işlem fakat sizi takip etmekten vazgeçenleri görmenin yollarını sizlerle paylaşıyoruz. Bunun için birkaç yol var fakat çalışan tek yolu anlatmaya başlayalım.

Bilinmeyen bir sebepten dolayı , sizi takibi bırakan insanların kimler olduğunu bilmenizi istemiyor. Platform ayrıca üçüncü parti uygulamaların da bu veriyi elde etmesini engelliyor.

Şu an istediğiniz bilgiye en yakın şey, sadece sizi takip etmeyi bırakanların sayısı. Piyasada bulunan takipçi kontrolü uygulamaları sadece ne kadar takipçi kazanıp kaybettiğinizi gösterebiliyor. API’si kimlerin sizi takip etmeyi bıraktığı bilgisini içermiyor bile.

İnstagram

İşte sizi terk edenleri bulmanın zor ama çalışan yöntemi

Hiç bir üçüncü-parti Instagram uygulaması istediğiniz veriyi sunmasa da, sizi takip etmeyi bırakanları, en azından manüel olarak bulabilirsiniz. Bu çok meşakkatli bir süreç olacak, ancak şu an çalışan tek yöntem bu:

  1. Android kullanıyorsanız Unfollowers for Instagram, iOS kullanıyorsanız UnFollowers for Instagram uygulamasını indirin.
  2. MagiMetrics‘e gidin ve kayıt olun. CrowdBabble ya da benzeri diğer hizmetleri de kullanabilirsiniz.
  3. Instagram hesabınızın analiz edilmesine izin verin.
  4. Takipçi listenizi CSV veya Excel dosyasına çevirin.
  5. Bu listeyi tarih ile isimlendirin ve saklayın.
  6. Unfollowers veya Instafollow size takipçi kaybettiğinizi söylediğinde MagiMetrics’e gidin ve tekrar takipçi listenizi alın.
  7. Eski liste ile yeni listeyi karşılaştırın.

Biraz uzun ve sıkıcı bir yöntem, ama bu sayede sizi kimin takip etmeyi bıraktığını öğrenebilirsiniz. Ancak sizi takip etmeyi bırakanlar konusunda çok endişelenmeyin. Özellikle de bu konuda bilgi verdiğini iddia eden uygulamalardan uzak durun. Çünkü daha önce söylediğimiz gibi Instagram’ın API’si bu bilgiyi üçüncü parti geliştiriciler ile paylaşmıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 + 16 =