Ana sayfa Web Tarayıcılar Explorer İnternet Explorer 9 Çok Hızlı

İnternet Explorer 9 Çok Hızlı

555
0

Firefox, Chrome, Opera gibi internet tarayıcılarının çıkmasıyla efsane olan internet explorer çok hızlı bir şekilde düşüşe geçmişti. İnternette gezerken donmalar, karşılaşılan hatalar kullanıcıları Firefox ve Chrome kullanmaya itmişti. İnternet Explorer 8 çıkmasına rağmen yinede başarı sağlanamadı. Fakat bu sefer microsoft çok iddialı. İnternet Explorer 9 ile eski tahtını tekrar almak istiyor.

Microsoft’un yeni nesil internet tarayıcısı ’un beta sürümünden önceki en son Platform Preview 4 sürümü hızıyla şaşırtıyor.

Her test sürümüyle daha da hızlanan ve Firefox’u çoktan gerilere bırakan IE9, IE8’e göre 11 kat daha hızlı. Son sürümüyle birlikte Acid 3 testinden yüzde 95 puan almayı başaran bu tarayıcı, Sunspider testinde de önlerde yer alıyor.

Opera ve Chrome’un son sürümleriyle arada kayda değer bir hız farkı görünmüyor. Yine de kıl payıyla da olsa IE9 PP4 sürümü Safari 5’i geride bırakmayı başardı.

Internet Explorer şefi Ryan Gavin, tek bir test için optimizasyon yapmadıklarını, bunun kötü etkileri olduğunu belirtti. Bu testlerde zaten çok yüksek skorlar elde eden IE9’un içerdiği teknolojiler kadar hızı da zaten üst seviyelerde.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

five + six =