Ana sayfa Genel Konular Teknoloji LG LEX8 – Nano Teknolojili 3D Led TV

LG LEX8 – Nano Teknolojili 3D Led TV

555
0

Nano teknolojinin ne derece gelişmiş olduğu son yıllarda anlaşılmaya başlandı. Önce askeri alanda kullanılmaya başlanan Nano teknoloji, yaygınlaşarak günlük elektronik ürünlerede girdi.

LCD TV lerin yeni çıktığı dönemde incecik televizyonu görünce herkesin ağzı açık kalmıştı. Daha sonra Plazma TV çıktı, ondan sonrada 3D televizyonlar yaygınlaştı. Şimdi ise nano teknolojili televizyonlar ile karşı karşıyayız.

LG, yeni nano teknolojili LEX8 ürününü duyurdu. Şu anda eşi benzeri olmayan televizyon tüm TV lerden daha parlak ve daha canlı renkleri almamızı sağlıyor. Üstelik özelliği ile diğer hiç bir televizyonun altında kalmıyor.

G’nin Micro Pixel Control adı verdiği teknoloji ile LEX8 serisi 3D LED TV’lerin ekranda görünen renkleri en canlı ve en gerçekçi biçimde görüntüleyeceği belirtiliyor. USB 2.0 desteği ile DivX HD, MP3, JPEG gibi dosya formatlarını görüntüleyebilen 3D TV’lerde DLNA desteği de unutulmamış. LG’nin bu seride yer verdiği yeniliklerin arasında Magic Motion Remote Control adı verilen uzaktan kumanda  da yer alıyor. Magic Motion Remote Control adı verilen uzaktan kumanda da açma/kapatma, ses ayarı ve menü gibi fonksiyonları idare eden butonlar yer alıyor. Kullanıcıların kanalları değiştirmek ve diğer işlemler için yapması gereken tek şey uzaktan kumandayı ekrana doğru tutmak ve ekranda görünen imleci hareket ettirmek olacak.

Tasarımı konusunda da dikkat çekici olan LG LEX8 serisi ’ler, kullanıcılara 1.25 cm’lik çerçeve genişliği ve 0.82 cm’lik kalınlık ile sunulacak. LG’nin sonsuz kontrast dinamik kontrast oranına sahip olduğunu iddia ettiği LEX8 serisi ’lerde TruMotion 240Hz teknolojisi ile görüntülerin son derece akıcı olarak sunulacağı söyleniyor. LG’nin duyurduğu Nano aydınlatma teknolojili serisi LEX8 hakkında haberimizde verdiğimiz bilgilerin dışında beklenen piyasaya çıkış tarihi ve satış fiyatı hakkında henüz açıklama yapılmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 + 5 =