Ana sayfa Bilgisayar Donanım Logitech MX3200 Dynamic Search & Zoom Kapatma

Logitech MX3200 Dynamic Search & Zoom Kapatma

550
0

Logitech’in klavye ve Mouse’ları oldukça kalitelidir. Set halinde alındığında çok ucuza gelmekte ve bu nedenle türkiye’de oldukça tercih edilmektedir.

Logitech MX 3200 Klavye & Mouse Seti kablosuzdur ve oldukça kullanışlıdır. Programlanabilir tuşları ile çok daha kullanışlı hale getirilebilir.

Klavyenin önemli fonksiyonlarından biriside sol taraftaki Dynamic Search & Zoom kısmıdır. Buradan dokunmatik olarak internet sayfalarını büyütebilir, bir çok programda etkin olarak kullanabilirsiniz.

Logitech MX3200 klavye’de oyun oynayanlar sol taraftaki Dynamic Search & Zoom kısmından oldukça rahatsız olmaktadır. Sadece oyun oynayanlar değil, internette gezenlerde bu kısıma yanlışla dokunmakta ve istemeden komut vermektedir. İlk başlarda pek sorun gibi görünmesede bir süre sonra oldukça can sıkıcı olabilmektedir.

Uzun aramalar sonucunda bu kısmı nasıl kapanıp açılabileceğini buldum. Klavyeyi ilk taktığınızdan itibaren dinamik arama ve zoom donanımı çalışır hale gelir. Bunu kapatman için Space (Boşluk) tuşunun sağındaki mavi FN tuşuna basın. Aynı anda en soldaki dynamic zoom’un yanındaki çarpı işaretine basın. Bu iki tuşa aynı anda bastığınızda dynamik search & Zoom kapanacaktır.

Tekrar açmak için ise FN tuşuna basın. Ardından yine en soldaki çarpı işaretinin altında bulunan Dosya tuşuna basın. Bu iki tuşa aynı anda bastığınızda Dynamic Search & Zoom tekrar çalışmaya başlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve + sixteen =