arama

Lojistik Firmaları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

tarafından sunulan kaliteli hizmetin ürün ve hizmetin standartlarına yansıması mümkündür. Şirketlerin üretim aşamasında başlayan lojistik ihtiyacının son adıma kadar sürdüğünü söylemeden geçemeyiz. Türkiye gibi ticaret anlamında önemli bir coğrafi konuma sahip olan ülkelerde ise bu
durumu daha net gözlemleyebiliyoruz.

Yurtdışı odaklı lojistik şirketleri tarafından ticari amaçla denizyolu ile taşımacılık çok önemlidir. Ro-ro ve konteyner taşımacılığı bu alanda fazlasıyla güçlü bir mali denge kurabilmektedir. Bunun yanı sıra demiryolu ve karayolu taşımacılığı ile yurtdışı transport işlemlerinin yapılmasına olanak sağlayan bir konumdan söz etmekteyiz. Hızlı sevkiyatlar için havayolu taşımacılığı mümkün iken geniş araç filosuna sahip olan lojistik firmaları anlık nakliye operasyonlarınızı aksamadan başarabiliyor. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışı taşımacılık hizmetinin yanı sıra depolama hizmeti de gerekli koşullarla sunulabiliyor.

Lojistik Sektörünün Hizmet Verdiği Alanlar

Lojistik sektörünün teknolojiyle ortak ilerleyen bir ivmesi olduğunu söyleyebiliriz. Burada çok fazla kıstası bünyesinde barındıran bir hizmet bütünü öne çıkmaktadır.

Taşımacılık

Bir ürün veya hizmetin üretim aşaması, satış ve pazarlama gibi süreçlerde bir noktadan farklı bir noktaya taşınmasıdır.

Depolama

Ürünlerin üretim aşamasında hammadde için, üretim sonrasında ise stok olarak belirli şartlarda ve belirli zaman dilimleri için tutulmasıdır.

Satın Alma

İhtiyaçlar dahilinde ürün ve hizmetler için satın alma fonksiyonunun takibi ve gerçekleştirilmesidir.

Gümrükleme

Gümrük işlemleri içerisinde evrak başta olmak üzere elleçleme gibi pek çok ihtiyacı barındırır. İthalat ve ihracat aşamasında en önemli lojistik operasyon olarak nitelendirilebilir.

Dağıtım – Nakliye

Bir ürün ve hizmetin depolama tesisinden ilgili satış noktasına uygun şartlarda ve uygun zamanda ulaştırılmasını sağlamayı kapsar.

Katma Değerli İşlemler

Katma değerli işlemler içerisinde paketleme, ürün sayımı, barkod ve fiyat etiketi gibi hizmetleri kapsamaktadır.

Stok Yönetimi

Siparişler, ürün satış hacmi ve Pazar derinliği gibi noktalarda stok yönetimi ile ürün takibi yapılmaktadır.

Üretim

Üretim aşamasında olan bir ürün için tedarik edilecek hammadde, nakliye şartları ve depolama hizmeti gibi tüm kalemlerin bir arada toplanarak analiz edilmesidir. Üretim planlaması lojistik için start noktası olarak görülebilir.

etiketlerETİKETLER