Ana sayfa Programlar Notepad++ ile Tüm Metin Düzenleme İşinizi Yapın

Notepad++ ile Tüm Metin Düzenleme İşinizi Yapın

593
0

Windows kurulumu ile standart olarak gelen note defteri programı size çok mu sade geliyor? Artık işlemlerinizde yetersiz mi kalıyor? Öylede daha üst seviye bir metin editörü kullanmanızın vakti geldi. Sade ama etkili, tüm metin düzenleme işlerinizi yapabilecek ++ programı tam size göre.

Windows’un Not Defteri’nin yerini alabilen ++, 27 programlama dilini destekleyen, regular expression aramaları yapabilen, sözdizimi vurgulama işlevine sahip, çok işlevsel bir metin düzenleyicisi.

Notepad++, kalabalık, ancak faydalı bir araç çubuğu dışında temiz bir arayüze sahip. Aracın desteklediği diller arasında C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, JavaScript, RC file, makefile, NFO, doxygen, INI file, batch file, ASP, VB/VBS, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, Unix Shell Script, Fortran, NSIS ve Flash action script’leri bulunuyor. Unicode desteğine sahip düzenleyici, sürükle bırak desteği ve senkronize düzenleme yeteneklerine de sahip.

Notepad++’ın birden fazla belgeyi aynı anda düzenlemeye olanak tanıyan arayüzünün dili değiştirilebiliyor. Özellikle geliştiricilerin yararlanacağı aracın herhangi bir eksiğini söylemek ise oldukça güç.

İndirin: Notepad++ (32 bit)
İndirin: Notepad++ (64 bit)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 2 =