Ana sayfa Bilgisayar Donanım OCZ den Yeni 2133 Mhz Ram – Blade

OCZ den Yeni 2133 Mhz Ram – Blade

389
0

Günümüzde teknoloji sürekli gelişiyor. Teknolojinin önüne geçmek neredeyse imkansız hale geldi. Bu hızla devam ederse Terminatör filminin gerçekleşmesine az kaldı demektir.

Şaka bi yana yeni belleklerini duyurdu. Yeni bellekleri Blade adında ve 2133 Mhz hızında. Tabi bu kadar hızlı bellekler sadece İntel core i7 işlemciler için dizayn edilmiş. Bu kadar hızlı belleklere bu kadar hızlı işlemci yakışır.

, Intel Core i7 sistemleri için dizayn edilmiş hafıza modülü “lighting fast”in ardından yeni Blade hafıza modüllerini kullanıcıların beğenisine sundu. Bu bellek modülü OCZ PC3-17000 Blade adını taşıyor ve hafıza 2.13 GHz’e kadar hızlanabiliyor. CL8, 9 – 8 zamanlamaya sahip ve üç kanal desteği sunan bu bellek modüllerinden tam performans almak istiyorsanız Intel Core i7 Extreme Edition 975 işlemci ile kullanmanız gerekiyor.

ocz blade

OCZ daha önce Cebit 2008 fuarında sıvı soğutmalı 2.10 GHz hızına ulaşabilen Flex Ex hafıza serisini göstermişti. Ama bu bellekler şimdiye kadar satışa çıkmadı. Beklentimiz OCZ PC3-17000 Blade’in akıbetinin de buna benzememesi yönünde.

satışa ne zaman çıkacak henüz bilinmiyor. Firma bu konuda kesin bir tarih vermedi. Ama şunu bilmelisiniz ki bu belleklere sahip olacak kişilerin ceplerinde ufak çaplı bir delik oluşabilir.

Kaynak: Shiftdelete.net

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − nine =