arama

Theme Forest’ten Premium Tema Satın Alma

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş

Sitenizi bir üst seviye ye taşımak istiyorsunuz. Veyahut korsan temalarının içinde bulunan virüslerden çekiniyorsanız, kendi temanızı ücretli olarak alma vaktiniz gelmiş bulunuyor demektir. Peki bu temaları hangi siteden nasıl alırım diyorsanız bu konuda size yardımcı olacakTheme Forest adlı siteyi sizlerle paylaşalım. Bu temaların genel fiyatları 20 Dolar ile 35 Dolar arası değişmektedir. Ama eğer full Türkçe olsun, ben temayı aldıktan sonra uğraşamam diyorsanız, tek tek tema yapıp satan Türk arkadaşlarda mevcut. Temaların dil bölümünden Türkçe olup olmadığına bakabilirsiniz. Dil seçenekleri olanlar zaten kendini belli ediyor.

Sitemiz ThemeForest adlı ünlü wordpress tema paylaşım sitesidir. Bu sitenin satış biçimi tek kişinin ürettiği temaları kapsamıyor. Bu site bir nevi ebay görevi yapıyor. Herkes yaptığı temayı yüklüyor. beğenenlerde bu temaları indirip kullanabiliyorlar. Peki bunu nasıl indirebiliriz diyorsanız ilk olarak ThemeForest’ın Hesap Oluştur sayfasından bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Hesabını oluşturduktan sonra binlerce tema arasından bir tema seçmeniz gerekmektedir. Bu sitede kategori olarak Blog/ Magazin / Kişisel / Sanatsal / Teknolojik / Haber / Hosting’e Özel / İndirme Siteleri / Alışveriş Siteleri / Mobil Kullanım gibi kategorileri bulunmaktadır. Ayrıca bu temaların PSD formatlarını da tek başına daha ucuza download edebilirsiniz. İndirme yaparken Purshace butonuna basıyoruz. Karşımıza Paypal veya Hesaptan Ödeme seçenekleri karşımıza çıkıyor. Hesaptan Ödeme direk kredi kartından çekiyor ama Paypal’ı kulanırsanız birde paypalı kullandığınız için 1-2 Dolar fazla ödüyorsunuz.

Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra karşımıza download sayfası açılacaktır. Hesabımızdan sağ üst köşeden kullanıcı adınızın üstüne gelip, buradan Download bölümüne gelip temanızı buradan indirebilirsiniz. Temayı indirdikten sonra lisanslama işlemi filan yok. Zaten bir metin belgesi içinde lisans numaranız veriliyor. başınıza bir iş açılırsa bu numarayı gösterebilirsiniz. Veya faturanızı gösterebilirsiniz.

Bu indirdiğiniz winrar dosyasının içinden, lisansınız, PSD dosyanız, Logo PSD’si, Temanız ve bir de ingilizce yardım klasörünüz içinden çıkıyor. Temanızı direk olarak sitenize atıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Lisanslama işlemi filan gerçekleştirmenize gerek yok. Ayrıca temanız güncellendikçe, yeniden güncel versiyonunu indirerek kullanabilirsiniz. Temayı bir defa aldıktan sonra bir daha satın almanıza gerek kalmamaktadır. Tema güncellendikçe indirebilirsiniz.

Bu arada lisanslardan da bahsedelim. Bir regular lisans var bir de extended lisansı var. Regular lisans demek, indirdiğiniz temayı tek bir sitede kullanma hakkına sahip oluyorsunuz. Extended lisansta ise temayı satın alıyorsunuz hem dağıtma hakkına sahip oluyorsunuz, hem de istediğiniz sitede kullanma hakkına sahip oluyorsunuz. Ama arada bir fark. Mesela örnekle açıklayacak olursak benim aldığım temanın fiyatı 35$ ve kullandığım lisans regular yani tek sitede kullanma hakkım var demek oluyor. Extended lisans versiyonunda ise bu fiyat 1750$’a fırlıyor. Yani baya bir fiyat ödemeniz gerekiyor.

Bir de şu konuya değinmek istiyorum. ThemeForest’tan tema satın aldığınız da diyelim ki regular tema aldınız ama bu temayı üç siteniz var ve bu temayı hepsinde kullanmak istiyorsunuz. İndirin kurun, sorun çıkmıyor açıkçası. Regular diyor ama sorunda çıkmıyor diyebilirim. Yani bir sorun çıkmaz İnşallah.

Böyle temayı almanız hem korsancılıktan kaçınıp, temayı yapan adamın hakkını vermiş oluyorsunuz. Hemde içiniz virüsmüş. Site göçmüş gibi dertleriniz olmaz. Ve sevdiğiniz temayla mutlu mesut bir hayat geçirirsiniz. Açıkçası alın siteye 5-10 makale bu parayla da alın bir tema, çok basit bir işlem.

Ayrıca download sayfasını merak edenler için kendi hesabımdan, kendi temamım download görüntüsünü sizlerle paylaşıyorum. Merak etmeyin kolayca dolandırılmassınız. Son olarak size tavsiyem temanın yorumlar sayfasından tema ile ilgili sorunları okuyarak tema alın. Sonra bir bakmışsınız tema hiç istediğiniz gibi değil. Buna dikkat edin. İlk önce yorumlara bakın. Veya genelde çok defa alınmış tema her zaman kaliteli temadır seçeneğinide kullanabilirsiniz. Şimdi download ekranını inceleyebilirsiniz.

Bu anlatımımız, incelememiz bu kadar, dersi videolu anlatmadım çünkü anlatmam için yeni bir tema satın almam gerekirdi. :D Neyse kalın sağlıcakla! Allah’a Emanet Olun! Son olarak sitenin anasayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 • Deniz
  7 sene önce

  Merhaba;

  Bu bilgilendirici yazı için teşekkür ederim. Fakat yazdıklarınızda ufak bir sorun var. Hem “korsancılıktan kaçınıp, temayı yapan adamın hakkını vermiş oluyorsunuz” diyor hem de “Regular diyor ama sorunda çıkmıyor diyebilirim. Yani bir sorun çıkmaz İnşallah” diyorsunuz. Bu bir çelişki demek çünkü “Regular lisans demek, indirdiğiniz temayı tek bir sitede kullanma hakkına sahip oluyorsunuz” bilgisine sahipsiniz. Kısacası gerçekten hak geçmesin istiyorsak her site için aynı temayı birden fazla satın almamız gerekmektedir. İnsanların bunun kontrolünü yapıp yapmamasının bir önemi yok, doğru olan bu olduğu için bunu yapmalıyız. Selamlar.

  2
  yorum beğen