Ana sayfa Web Tarayıcılar Chrome Websense Filtresini Aşma Yolları

Websense Filtresini Aşma Yolları

2023
0

Bir şirkette, bir iş yerinde çalışanların bilgisayarlarında genelde içerik filtreleme yazılımı bulunuyor. Bu yazılım sistem yöneticisinin engellediği tüm sayfaları sizin girişinize kapatır. Bir çok şirkette facebook, youtube,  twitter gibi sosyal ağ siteleri bu yolla kapatılmıştır. Sosyal ağ sitelerinin yanında çalışanlarının çok fazla download yapmasını istemeyen sistem yöneticileri torrent sitelerini ve torrent programını da engeller.

Eğer kullanıcı oturumu üzerine kurulmuş ise bunu aşmanız biraz daha basit. Bilgisayarınızda chrome bulunması sizi bir çok filtreden kurtarabilir.

Chrome ile hiç bir filtreye takılmak istemiyorsanız eklentisiz ve en etkili çözüm chrome’da gizli pencere açmaktır. Gizli pencerede websensenin çalışmadığını görecek ve internette, youtube, facebook gibi sayfalara girebileceksiniz.

Bunun yanında zenmate, ultrasorf ve browsec gibi chrome eklentileri ile tüm yasakları aşabilirsiniz. Devletin yasakladığı, engellediği, erişim engeli bulunan, mahkeme kararı ile kapatılan tüm sitelere bu eklentiler ile erişebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × five =