Ana sayfa Genel Konular Windows7 Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Windows7 Tüm Hızıyla Devam Ediyor

524
0

yi beğenenler var beğenmeyenler var. Fakat her duruma rağmen tüm zamanların en çok satılan işletim sistemi olma yolunda büyük hızla ilerliyor. Şu anlık XP kadar satılmadı fakat getirdiği kar XP den daha fazla.

Bilişim dünyasında Apple furyası eserken geri planda satış patlaması yapan , Microsoft’a büyük başarı kazandırdı. Firma tarihinin en başaırlı ürünü olduğu söylenen Windwos 7 sayesinde Microsoft’un karı yaklaşık yüzde 50 fırladı.

Nisan-Mayıs-Haziran aylarında Microsoft’un net geliri yüzde 48 artarak 4,52 milyar dolara fırladı. Gelirler ise geçen yılı aynı dönemine kıyasla yüzde 22 artarak 13,1 milyar dolardan 16,04 milyar dolara çıktı.

Geçen yılın büyük bölümünde küresel ekonomiyi etkisi altına alan ekonomik kriz yüzünden bilgi-işlem sistemlerini yenilemeyi erteleyen firmalar, 2010 başından itibaren harcamalarını artırdı. Buna hızlanan yeni PC satışları ve Windows 7’nin selefi Vista’ya kıyasla çok daha beğenilen ve sorunsuz bir ürün olması da eklenince Microsoft çok başarılı bir dönem geçirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − 15 =