Ana sayfa Wordpress İpuçları WordPress 4.0 İle Gelen Ortam Ekle Butonu Çalışmıyor Sorunu

WordPress 4.0 İle Gelen Ortam Ekle Butonu Çalışmıyor Sorunu

1350
0

’in en son çıkan 4.0 sürümü ile bir çok yenilik gelmiş oldu. Örneğin kurulumunu başka dillerde yapmak için biraz meşakkatli bir işlem yapmanız gerekiyordu. 4.0 ile bu işlem epeyce basitleştirilmiş. Kurulum aşamasında dilinizi açılan menüden seçebiliyorsunuz.

– Bu işlemin en güzel tarafı da şüphesiz kurulum sonrasında dil değişimi yapabilmeniz olmuş. Örneğin ingilizce kurulmuş bir siteyi yönetim panelinizden kolayca türkçeye çevirebileceksiniz. Eğer kullandığınız tema dil değişikliğini destekliyor, yani dil dosyaları ilave edilmiş bir tema ise kolaylıkla tüm siteyi farklı dillerde kullanıcılarınıza sunabilirsiniz.

Wordpress

– Media Grid bileşeni kendi başına çalışan bir proje olarak yayına başlamıştı, daha sonra ile entegrasyonu sağlandı ve ortam alanındaki tüm medyayı grid dediğimiz toplu görünüm ile kolayca düzenlemenizi sağlıyor.

– Bir medya ile ilgili düzenleme yapmak istediğinizde o fotoğrafa tıklıyorsunuz, popup şeklinde açılıyor ve kolayca değişikliğinizi yapıp kaydedebiliyorsunuz. Uzun süredir en eksik olduğu noktalardan biri olan medya düzenlemesi ekranını güçlendiren WordPress, bu sürümünde bir hayli yol kat etmiş gözüküyor.

Yukarıdakiler gibi bir çok iyileştirme olmasına karşın wordpress 4.0’a güncelleme yaptığınızda bazı sorunlarda sizi bekliyor. Bu sorunların en başlıcaları yazı ekleme sayfasında link ekle, ortam ekle, bağlantı ekle gibi butonları çalışmaması. Bu butonlara bastığınızda muhtemelen hiç birşey olmayacak ve öylece sayfa kalacak.

Bu sorunun çözümü oldukça basit aslında. Sitenizde bulunan all in seo gibi eklentileri güncellediğinizde sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

five − 2 =