Ana sayfa Wordpress İpuçları WordPress Admin URL’sinin Değiştirilmesi

WordPress Admin URL’sinin Değiştirilmesi

1483
0

WordPress altyapısını kullanan sitelerin admin paneline giriş için site adresinin sonuna /wp-admin yazılması yeterlidir. Bu adres üzerinden tüm sitelerin admin paneline erişilebilir. Bu güvenlik açığı yarattığı gibi kişiler bu giriş adresini değiştirebilmektedir. Giriş adresinin değiştirilmesi sitenin ilk kurulum aşamasında yapılması ile daha etkili olacaktır. Bu bakımdan rehberdeki adımları takip ederek sizler de kolay bir şekilde admin yolunu değiştirebilirsiniz.

WordPress URL değiştirilmesi için kişilerin grepWin adı verilen küçük bir aracı kullanması gerekmektedir. Bu küçük araç klasör ve belgelerin tüm içeriğine erişim sağlayarak istenilen değişikliklerin toplu bir şekilde değiştirilmesini sağlamaktadır. Bu bakımdan kurulum yapacağınız WordPress dosyası üzerinden toplu değiştirme yapılması yeterlidir.

GrepWin kurulum işlemleri yapıldıktan sonra kişilerin WordPress klasörüne sağ tıklayarak grepWin seçeneğini seçmesi gerekir.

Sağ tıklayarak resimde de görüldüğü gibi grepWin denildiğinde özel program ekranı açılacaktır. Bu ekranda ise istenen kelimelerin girilmesi yeterlidir.

Resimde görülen ekran üzerinden gerekli işlemler yapılabilir. Burada1 numaralı alana wp-admin yazmalısınız. 2 numaralı işaretli bölüme iste wp-admin yerine hangi adresi kullanmak istediğiniz girmelisiniz. Son olarak ise replace ile değişiklikleri yapmalısınız.

grepwin-wpadmin

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 4 =