Ana sayfa Wordpress Eklentiler WordPress için En İyi Google Eklentileri

WordPress için En İyi Google Eklentileri

754
0

Google’ı sadece basit web aramaları için kullandığımız günleri herkes hatırlar umarım.  Zamanla hayatımızın neredeyse her ufkunda yer alan pek çok yönden genişledi ve gelişti. Öğrenme, düşünme, çalışma, yaratma ve birbirimize bağlanma biçimimizi sonsuza dek değiştirdi.  Google’ın sağladığı hizmetler hayatımız için büyük rahatlık getiriyor ve e-postalar göndermekten konum bulmaya kadar bir çok şeyi kolaylaştırıyor. WordPress kullanıcıları, Google’ın gücünü kullanarak bir çok alanda işlerini kolaylaştırıyor.

Muhtemelen birçok wordpress developer arkadaş benim gibi google ekletileyle bloğunu veya web sitesini güçlendiriyor. Ancak sorun, hangi eklenti daha verimli ve kullanıcı dostu bunları inlemek gerekir. İşte blogunuzda Google entegrasyonunu oldukça kolay hale getiren en iyi 10 WordPress eklentisini sizin için inceledik ve kullanımı en kolay wordpress google eklentilerini sizin için listeledik.

Google Analytics WD

Google Analytics WD

Google Analytics WD, Google Analytics Teknoloji Ortakları Programı’nın resmi üyesidir ve en gelişmiş izleme ve raporlama işlevselliği ile birlikte gelir. Web sitenizin gerçek zamanlı ziyaretçilerini, trafik kaynaklarını, hedef kitleyi, sayfa görüntülemelerini, site hızını izlemenize ve AdSense, AdWords ve E-ticaret hesaplarınız hakkında ayrıntılı veriler toplamanıza olanak tanır. Eklenti, yerleşik raporlama türleri dışında, herhangi bir metrik ve boyut için raporlar almanıza izin veren özel raporlama işlevselliği ile gelir. Raporlar kapsamlı çizelgeler halinde gösterilir ve gerekirse e-postayla gönderilebilir veya CSV veya PDF formatlarına aktarılabilir. Ayrıca, özel boyutlar için izlemeyi etkinleştirebilir ve web sitenizdeki yazıların veya yazarların hangisinin en çok dikkat çektiğini, hangi kategorilerin ve türlerin en çok okunan sayfalarını gördüğünü görebilirsiniz. ‘nin sunduğu diğer bir göze çarpan özellik, Belirli ayarlarla hedeflenen etkinlikleri izlemek. Eklenti duyarlıdır ve veri filtreleme seçenekleri, gelişmiş uyarı ve itme bildirimleri ve ön veri görüntüleme özelliği ile birlikte gelir.

WordPress Google Maps

WordPress Google Maps

WD eklentisiyle web sitenize sınırsız duyarlı haritalar ekleyebilirsiniz. Sınırsız işaretleyici ve katmanlarla son derece yapılandırılabilir haritalar oluşturmanıza ve mevcut harita temaları ve kaplamaları ile ek stil özellikleri kazandırmanıza olanak tanır.

Eklenti, ihtiyaçlarınıza en iyi uyacak özel işaretleyici simgeleri oluşturmak için dahili simge üreticisi ile birlikte gönderilir. Haritalara yapılan değişiklikleri gerçek zamanlı olarak önizleyebilir ve haritaların web sitenizde nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Google Haritalar WD, mağaza bulma özelliğine sahiptir ve web sitenizin ziyaretçilerinin en yakın yerleri bulmalarına ve yol tarifi almalarına yardımcı olmak için yönergeler alabilirsiniz.

Eklenti, yol, trafik, uydu, arazi ve melez harita stillerini ve çokgen, çoklu çizgi, daire ve dikdörtgen katmanları desteklemektedir. Eklentinin diğer özellikleri arasında gelişmiş işaretçi listeleme seçenekleri, işaretçi kategorileri, özel simge tanımları, kullanıcı coğrafi konumu ve çok daha fazlası yer alır.

Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps

Google XML Site Haritası haritası ne yapar, Google, Yahoo ve Bing gibi çeşitli arama motorlarının web sitenizi daha iyi indexlenmesine yardımcı olmak için XML site haritaları üretiyor. Sitenizdeki sayfaların tüm bağlantılarının listesini tarayıcılara sunar ve web sitenizin yapısını kolayca anlamalarına yardımcı olur. Eklenti, WordPress’in ürettiği her türlü URL’yi ve özel URL’leri destekler ve eklediğiniz yeni yayınlar ve sayfalar hakkında arama motorlarına otomatik olarak bilgi verir. Google XML Site Haritası eklentisi ile, öncelikli indeksleme için belirli sayfaları ayarlayabilir, dizin eklemeden post kategorilerini hariç tutabilir ve site haritalarına hangi içerik kategorilerinin dahil edileceğini seçebilirsiniz.

Google Drive Embedder

Google Drive Embedder

dokümanlarını kolayca yazılarımıza veya sayfalarımıza yerleştirmemizi sağlar.  Eklenti, dosya görüntüleme için üç yol sunar: Google’ın salt okunur etkileşimli görüntüleyicisini kullanarak , görüntülemek veya indirmek için aynı veya yeni sekmede açılan bağlantılar. İlgili kategoriler oluşturarak belgenin nasıl görüntülenmesi gerektiğini eklenti ayarlarından ayarlamanız gerekmektedir.

Easy Google Fonts

Kolay Google Fontları eklentisi, tüm Google font ailelerini ve stillerini web sitenize eklemenize izin verir. WordPress ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir ve yaptığınız yazı biçimlerine ait değişikliklerinin gerçek zamanlı önizlemesini sağlar.

Eklenti, Google dizinine eklendikten sonra yazı tipi listesini en yeni yazı tipleriyle otomatik olarak günceller. Özelleştirici önizlemesinde hemen görünecek sınırsız özel yazı tipi denetimleri oluşturabilirsiniz. Eklenti tüm WordPress temalarıyla çalışır ve web sitenizin yazı stillerini değiştirmenize olanak sağlar

WP Google Search

WP Google Search
WP Google Search

Eklenti, varsayılan WordPress arama bileşenini çok sayıda özelleştirme seçeneğiyle birlikte  daha güçlü bir Google araması ile değiştirmenize olanak tanır. Eklentiyi bir kerede birden çok web sitesine ekleyebilir ve arama ayarlarını kolayca yapılandırabilirsiniz. Eklentiyi yalnızca web sitenizde veya tüm web’de aramak üzere ayarlamak mümkündür. Ayrıca renkler, yazı tipleri, düzen, küçük resimler gibi arama özelliklerinin görünümünü ve şeklini ayarlamak için tam kontrole sahip olursunuz. Arama sonuçları bir açılır pencerede veya arama sayfasında görüntülenir.

Google Website Translator

Google Web sitesi translator, Google’ın web sitesi çeviricisinin tüm işlevselliği ile birlikte gelir ve web sitenizin içeriğini 90’dan fazla dile çevirebilmenizi sağlar. Eklenti, üç satır içi ve dört sekmeli gösterim modunu destekler ve çeviri için mevcut dilleri seçmenize olanak tanır. Eklentiyi bir widget olarak kullanabilirsiniz ve ayarlarınızı birden fazla web sitesine kolayca aktarabilirsiniz.

Google AdSense

Google tarafından yazılmış bu eklenti, AdSense ve Web Yöneticisi araçlarının WordPress web sitenize kesintisiz entegrasyonunu sağlar. Basit bir tıklama ile, AdSense reklamlarını kolayca görüntülemenize ve yönetmenize izin verir. Mobil sörfçüler için mobil özellikli reklamları etkinleştirebilir ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşayabilirsiniz. Reklamları elle web sitenizdeki belirli konumlara ekleyebilir ve reklamların görünmesini istemediğiniz sayfaları seçebilirsiniz.

Google Forms

Google Forms

Google Formlar eklentisiyle, yayınlanmış Google formlarını yayınlarınıza ve sayfalarınıza yerleştirebilir ve bunları WordPress yönetici alanınızdan kolayca yönetebilirsiniz. Formları web sitenize bir kısa kod kullanarak, özel bir posta veya bir widget olarak ekleyebilirsiniz. Eklenti, formlara istenilen değişiklikleri uygulamanızı sağlamak için CSS’i destekler. Ayrıca gönderilen yanıtlar üzerinde tam kontrol sağlamak için birçok konfigürasyon seçenekleri ve gönderim raporlama sunar.

The Google+ Plugin

The Google+ Plugin
The Google+ Plugin

Google+, Google+ hesabınızdan web sitenize doğrudan mesaj göndermenize olanak tanır. Ayrıca, diğer G + hesaplarındaki yayınları sitenize aktarabilir ve okuyucuların sizi G + sayfalarına eklemelerini sağlayabilirsiniz. Eklenti üç yeni widget ile gelir ve ihtiyaçlarınıza göre bunları özelleştirmenize izin verir.

Bu 10 wordpress google eklentisi sorunsuz entegrasyonuyla baştada belirttiğimiz gibi sitelerinizin daha güçlü görünmesini ve istediğiniz zaman özelleştirebilmenizi sağlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 + 11 =