arama

WordPress Otomatik Güncelleme Sorunu

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş

WordPress sistemin kullanması, optimizasyonu ve güncellemeleri çok kolaydır. Genelde admin panelinden tek tıklama ile tüm güncellemeler yapılabilir.

Çok sık olmasada arada sırada güncelleme sırasında sorunlarda olabiliyor. En son karşılaştığım sorun ise wp-admin ‘den otomatik güncelleştirme sonrası wp-admin’e girememek oldu.

Hata olarakta

” Güncelleme gerekmiyor

WordPress veritabanınız zaten güncel!”

yazısı ile karşılaşıp devam butonuna tıkladığınızda anasayfaya gitmesi, admin paneline girmemesi sizi deli edebilir. Sorunun çözümü ise oldukça basit.

Muhtemelen W3 Total Cache kullanıyorsunuzdur. Hemen sorunun çözümüne değineyim.

FTP ile sitenize bağlanın wp-content altındaki object-cache.php dosyasının adını object-cache.php.bak olarak değiştirin ve panele girmeyi deneyin. Şimdi sorununuz düzelmiş olmalı. Sonra object-cache.php olarak eski haline çevirebilirsiniz.

W3 Total Cache Kullanmıyorsanız

Eğer W3 Total Cache kullanmıyor ve yinede bu hata ile karşılaşıyorsanız muhtemel bir eklenti sorunu bu. Böyle bir durumda da wp-content altındaki plugins klasörünün adını plugins1 olarak değiştirin. Bu halinde iken yönetim panelinize girin. PHP bir hata kodu ile karşılaşırsanız endişelenmeyin.  Şimdi tekrar plugins olarak değiştirebilirsiniz klasörün adını. Şimdi panele girin. Sorununuz düzelmiş olmalı.

wp

 • Tuncay
  7 sene önce

  Faydalı bir yazı olmuş teşekkürler.
  Arthemia temanın kullandığınız versiyonunu nereden bulabilirim? Çok aradım ama sizdeki versiyonu bulamadım. Mail adresime gönderirseniz çok memnun olurum.

  2
  yorum beğen