Ana sayfa Wordpress WordPress Symbian^3’te! | Nokia N8 WordPress

WordPress Symbian^3’te! | Nokia N8 WordPress

432
0

Symbian’ın en yeni versiyonu olan Symbian^3 için de WordPress istemcisi sonunda yayınlandı. Üstelik bu sürüm tüm dokunmatik ekranlı Symbian’larda sorunsuz çalışıyor. Sizin için inceledik!

Cep telefonunuzdan kolayca WordPress tabanlı blogunuzu düzenlemenize olanak tanıyan Symbian istemcileri, uzunca bir süredir geliştiriliyor. Emektar mobil işletim sisteminin en yeni sürümü için de kural bozulmadı ve Nokia N8 kullanıcılar ile buluştuktan kısa bir süre sonra istemci son sürümüyle kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Daha önce blogunuzda böyle bir istemci kullanmadıysanız öncelikle yapmanız gereken küçük bir ayar bulunuyor. Blogunuzun yönetim panelinden yazma ayarlarına gelerek XML-RPC yayımlama protokolünü etkinleştirmeniz gerekiyor. Eğer bu işlemi tamamladıysanız uygulamayı burada yer alan bağlantıdan indirerek kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Giriş Ekranı

Sade tasarlanan arayüz yazımlın daha az sistem kaynağı tüketerek daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Geçiş efektleri ve Kinetic Scrolling desteği gayet başarılı. Aşağıdaki görselde uygulamayı ilk açtığınızda karşılaştığınız ekranı göreceksiniz. Sırasıyla blogun tam adresi, kullanıcı adı ve şifre alanlarını doldurarak saniyeler içinde bağlantıyı sağlayabilmeniz olanaklı.

Alt kısma indiğinizde yer alan seçeneklerde bir sayfada kaç tane konu başlığının görüntülenmesini istediğinizi seçebiliyorsunuz. Hemen alttaki bölümü işaretlediğinizde ise sayfada yer alan görseller boyutlandırılarak açıldığından daha hızlı bir erişim imkânı sağlanmış oluyor.

Yazı Giriş Ekranı

Yeni bir yazı göndermek istediğinizde karşılaşacağınız ekran bu şekilde. Temel kısayolların sayfaya yerleştirilmiş olduğunu görüyoruz. Telefonunuzda yer alan fotoğraf ve videoları yazınıza eklemek istediğiniz takdirde de pek fazla zahmete girmiyorsunuz. Uygulama dosya yükleme işlemini blogunuzdaki ayarları baz alarak gerçekleştiriyor.

Düzenleme ve Seçim

Sayfa içersinde ekrana dokunarak kolayca seçim yapabiliyorsunuz. Seçtiğiniz alana ikinci kez tıkladığınızda ise sadece seçili alanın düzenlenebileceği düzenleme moduna geçiş yapılıyor. Sayfa görüntüleme ekranında istatistikler alanı ise yalnızca WordPress tarafından ücretsiz dağıtılan blog hizmetinde kullanılabiliyor.

Yazılara Geo-tag Ekleme

Uygulamanın konumlama özelliği de mevcut. Bu sayede yazılım GPS ile bağlantı kurarak bulunduğunuz yeri tespit ediyor ve yazılarınıza coğrafi konum etiketleri ekleyebilmenize de müsaade ediyor.

Kaynak: Shiftdelete

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 − eighteen =